STANISLAW KOSTYRA

Podpisanie umowy na budowę boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Podebłociu i ogłoszenie przetargu na budowę kontenerowej oczyszczalni ścieków oraz 39 przydomowych oczyszczalni, to zadania inwestycyjne, jakie w najbliższych dniach realizował będzie samorząd gminy Trojanów. Ale to nie wszystko.

WSPOMNIENIA

Wielu księży z diecezji siedleckiej i wiernych świeckich, mieszkańców dekanatu włodawskiego modliło się w czwartek 15 lutego w intencji zmarłego ks. kanonika Stanisława Dadasa - wieloletniego proboszcza parafii p. w. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie, dziekana dekanatu włodawskiego. W trakcie Mszy św. zmarłego wspominali kolega kursowy ks. kan. Jan Spólny - proboszcz parafii Gończyce, Janusz Kloc - mieszkaniec parafii, Zbigniew Jankiewicz - prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Lubelskich.

Waldemar Kraska

Senator Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Kraska był gościem Marcina Jabłkowskiego w czwartkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim sytuacji krajowej służby zdrowia.

Droga Krzyzowa

Parafia św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim wydała rozważania Drogi Krzyżowej z ilustracjami stacji Męki Pańskiej, które są umieszczone w parkanie kościoła. Stacje zbudowane w 1912 roku zostały odnowione w 2017 roku.

spotkanie

Gmina Międzyrzec przygotowuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

ks Sereda

Diecezjalny Duszpasterz Rodzi Diecezji Siedleckiej ks. Jacek Sereda był gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi w Środę Popielcową. Tematem rozmowy był oczywiście rozpoczynający się właśnie Wielki Post.

Zlote Gody

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowano 6 lutego w Transgranicznym Centrum Dialogu i Kultur w Łosicach. Prezydent Rzeczypospolitej nadał medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" 23 parom.

Zlote Gody

Wyjątkowe pary świętowały złote, szmaragdowe, diamentowe, kamienne i brylantowe gody. Z tej okazji prezydent RP przyznał trzem małżeństwom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Państwo Dadasowie z Ryczysk obchodzą w tym roku 77. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, i prawdopodobnie jest to małżeństwo z najdłuższym stażem w powiecie garwolińskim.

biesiada

Dzień kobiet obchodzimy 8 marca ale w Leśnej Podlaskiej z myślą o kobietach i ich dorocznym święcie już w sobotę 10 lutego odbyła się babska biesiada. Przebiegała pod hasłem „Dla kobiet nie tylko w Dniu Kobiet”.