absolutorium

27 czerwca radni Gminy Kąkolewnica udzielili absolutorium wójtowi gminy za wykonanie budżetu gminy za 2017 rok. Zarówno Komisja Rewizyjna jak i Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła działania wójta.

OSA

Gmina Borki otrzymała dofinansowanie w ramach ministerialnego programu OSA. Wkrótce podpisanie umowy. To jedyny samorząd w całym powiecie radzyńskim, który znalazł się w programie. O środki ubiegało się także miasto Radzyń Podlaski. Miejski projekt, zaplanowany na osiedlu Satuń, został odrzucony ze względów formalnych.

sesja

Zamiast ekologicznego kotła na zrębki drzewne w Radzyniu, będzie kolejny na węgiel. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zrezygnowało z budowy kotłowni na biomasę, bo nie znalazło wykonawcy. Wydało jednak 160 tysięcy złotych na dokumentację i kosztorys ekologicznej inwestycji.

Jerzy Rebek

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Urząd Miasta ogłosił konkurs, do którego przystąpiła jedna kandydatka-obecna dyrektor Danuta Bukryj-Pałka. Nie uzyskała jednak rekomendacji komisji konkursowej.

JUBILEUSZ KS JANA KURKA

W niedzielę, 24 czerwca w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie ks. prałat Jan Kurek sprawował uroczystą Eucharystię dziękczynną z racjI 60 – lecia kapłaństwa.

ASF PROTEST

Kilkudziesięciu hodowców trzody chlewnej z gmin: Komarówka, Parczew i Jabłoń protestowało we wtorek, 26 czerwca przed Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach w sprawie afrykańskiego pomoru świń. Domagali się wypłaty odszkodowań za wybite świnie, a także umożliwienia sprzedaży zdrowych świń ze strefy zagrożonej i zapowietrzonej.

radni

Nas zalewem Zimna Woda w Łukowie pojawiła się komisja, której zadaniem było ocenienie drugiego etapu prac. Sprawdzano m.in. jak została wykonana marina oraz wzmocnienie wschodniego brzegu. Odbioru technicznego dokonano, ale nie obyło się bez uwag.

Miroslawa Miszkurka

Dobiega końca budowa budynku komunalnego w Żelechowie, a rozpoczęły prace przy przebudowie i rozbudowie świetlicy wiejskiej w Starym Kębłowie. Niebawem ekipy budowlane przystąpią do termomodernizacji obiektu Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury i budowy poczekalni przy nowej zatoce autobusowej w centrum miasta. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrz Mirosławą Miszkurką.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

W poniedziałek 18 czerwca Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z pełnionej funkcji - poinformowało biuro prasowe resortu, dodając, iż decyzję podjął "z powodów osobistych".