• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

ks Andrzej Duklewski

Do kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szóstce wrócił odrestaurowany zabytkowy obraz. O historii tego zabytkowego, unickiego obrazu mówi proboszcz parafii Szóstka ks. kanonik Andrzej Duklewski.

ks Maciej Majek

Eliasz, prorok na trudne czasy upadku moralnego, odwrócenia się od Boga może być przewodnikiem w życiu, w którym należy iść pod prąd, nie wolno zgadzać się na zło i w którym podstawą wszystkiego jest całkowite zawierzenie Bogu. To temat przewodni rekolekcji, które odbywały się w garwolińskiej kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Waldemar Jaroń poprosił ks. Macieja o streszczenie prowadzonych przez niego konferencji. Posłuchajmy

ks. Tomasz Pelszyk cz. I

28 marca zmarł ks. kan. Tomasz Pełszyk, proboszcz parafii Kosów Lacki. Ksiądz Tomasz niejednokrotnie gościł na naszej antenie. Przypomnimy dziś kilka archiwalnych rozmów ze zmarłym kapłanem. Posłuchajmy historii objawień w Fatimie.

ks. Tomasz Pelszyk

28 marca zmarł ks. kan. Tomasz Pełszyk, proboszcz parafii Kosów Lacki. Ks. Tomasz niejednokrotnie gościł na antenie Radia Podlasie. Podczas jednego z wywiadów, Ks. Tomasz Pełszyk przypomniał historię objawień w Fatimie.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie odniosła się do konfliktu na linii Polska – Komisja Europejska w sprawie rzekomego łamania przez nasz Kraj praworządności. W audycji O Tym Się Mówi komentowała między innymi rolę opozycji w tej sprawie.

Mariusz Osiak

Do Urzędu Gminy Łuków wpłynął protest mieszkańców Gołaszyna, którzy sprzeciwiają się planom budowy w ich miejscowości oczyszczalni ścieków. W miniony piątek odbyło się w tej sprawie spotkanie władz gminy i mieszkańców. Jak mówi wójt Mariusz Osiak, po długiej dyskusji udało się osiągnąć kompromis.

PALMY

Wracając jeszcze na chwilę do Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej, który po raz 21. zorganizowało Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, zapraszamy do wysłuchania relacji z finału konkursu, który miał miejsce w Ciechanowcu w Niedzielę Palmową.

DROGI

Drogi, ich stan i konieczność remontów były jednym z wiodących tematów na wczorajszej (27 marca) sesji rady gminy Siemiatycze. Od kilku dni na pięciu odcinkach dróg gminnych obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów o masie powyżej 3 i pół tony. Drogi są w takim stanie, że gmina podjęła decyzję o natychmiastowym ograniczeniu możliwości korzystania z nich.

Bozena Kwiatkowska

W gminie Parysów inwestycje idą pełną parą. Trwa termomodernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, adaptowane są pomieszczenia na przedszkole w Woli Starogrodzkiej, układane chodniki. Niebawem rozpocznie się duża, realizowana wspólnie z powiatem garwolińskim inwestycja komunikacyjna.