Slawomir Rusak

36 uczestników przystąpiło do czwartej edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego „Ortograficzna wiosna 2018”. Do rywalizacji o miano najlepszego stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz młodzież i dorośli mieszkańcy gminy Miastków Kościelny.

droga krzyzowa

25 marca w Niedzielę Palmową odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Międzyrzeca Podlaskiego. Wielu wiernych – mieszkańców miasta i okolicznych wsi rozważało Mękę Pana Jezusa.

ROLNICY

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa pod redakcją Andrzeja Ilczuka wyemitowany 23 marca 2018 r. na antenie Katolickiego Radia Podlasie.

TEATR

Zabawna narracja, barwna scenografia, efektowne stroje i przede wszystkim – brawurowa gra aktorska podbiły serca żelechowskiej publiczności, która bardzo żywiołowo reagowała na wszystko, co działo się na scenie. „Ożenek” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Niby nic” jest zabawny, a zarazem nostalgiczny, skłaniający do refleksji. Relacja Waldemara Jaronia

LIGA

Już po raz siódmy uczniowie szkół średnich z powiatu garwolińskiego uczestniczyli w konkursie z języka niemieckiego w ramach Powiatowej Ligii Przedmiotowej. Gospodarzem konkursu był Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem. Relacja Waldemara Jaronia

HUSZLEW

Dostępne głównie w sklepach internetowych jajka ze styropianu idealnie nadają się do ozdobienia. Panie z gminy Huszlew uczyły się wykonywać pisanki metodą sznurkową.

ORLETA

Ryszard Wałachowski, dotychczasowy wiceprezes łukowskich Orląt, został wybrany prezesem klubu. Wyboru dokonano podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków, które odbyło się w piątek 23 marca. Ryszard Wałachowski był jedynym kandydatem.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do wypowiedzi Adama Abramowicza o walce Rządu z ASF w naszym regionie. Samorządowiec zarzucił parlamentarzyście przekazywanie informacji, o których nie ma pojęcia.

MARIUSZ KUCEWICZ

22 marca na sesji rady miasta i gminy Łosice poruszono temat odwołania ze stanowiska wiceburmistrza Włodzimierza Nowotniaka.