zaplecze i tablica

Na obiektach Garwolińskiego Klubu Sportowego „Wilga” oddany został do użytkowania budynek zaplecza sanitarno- szatniowego, który kosztował ponad dwa miliony złotych, w tym połowę stanowiła dotacja z ministerstwa sportu i turystyki. Na frontonie budynku odsłonięta została tablica poświęcona pamięci Piotra Ekierta- zasłużonego dla rozwoju sportu zawodnika, działacza i animatora turystyki rowerowej oraz narciarstwa.

Grzegorz Rzymowski

Ponad osiemset osób bierze udział w odbywającym się w ten weekend w Łukowie Zjeździe Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Najstarsi absolwenci obecni na Zjeździe pisali maturę w 1950 roku, a najmłodsi w 2003. Podczas tegorocznego spotkania byłych uczniów „Kościuszki” obchodzone jest również 100-lecie powstania szkoły.

zlote gody

Pary małżeńskie z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski, które 50 lat temu zawarły sakramentalny związek małżeński otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

wspomnienia

29 września, Łuków „należy” do absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. Przyjechali oni na Zlot Absolwentów oraz na obchody 100-lecia powstania szkoły. Udział w Zlocie weźmie blisko tysiąc osób.

Wieslaw Gaska

Ołtarz główny w zabytkowym kościółku w Borowiu będzie odrestaurowany. Gmina otrzymała 50 tys. dotacji od samorządu województwa na przeprowadzenie prac konserwatorskich. Na samą renowację neobarokowego ołtarza potrzeba jeszcze ponad 100 tys. zł, by powrócił do pierwotnej kolorystyki, zgodnie z zamysłem autorskim jego twórców. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał wójta gminy Wiesława Gąskę.

weteran

27 września w Solinkach w gminie Konstantynów uczczono pamięć 30 mieszkańców tej miejscowości, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w 1943 roku. Była to zemsta ze strony okupantów za zatrzymanie niemieckiego pociągu z amunicją.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że rozpoczęły się wypłaty odszkodowań dla rolników poszkodowanych w tegorocznej suszy. Dziennie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca po kilka milionów złotych odszkodowań. Dodał, że rozszerzono szacowanie strat w związku z suszą o kolejne rośliny - ziemniaki i kukurydzę.

album

Niezwykły album wydany na Jubileusz 200-lecia Diecezji Siedleckiej. Zawiera unikalne teksty, dokumenty i zdjęcia obrazujące bardzo bogatą historię Diecezji Siedleckiej.

Marzanna Tymoszuk

W niedzielę, 30 września w parafii pw. Św. Elżbiety Węgierskiej w Konstantynowie rozpoczną się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Podczas ośmiodniowych misji homilie będą głosić ks. Piotr Paćkowski i ks. Grzegorz Stolarski.