Ewa Besztak

Ewa Besztak nowym starostą powiatu węgrowskiego. Tak podczas inauguracyjnej sesji zagłosowała większość radnych. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości jest pierwszym w historii powiatu starostą z Węgrowa, a w Radzie zasiada już szóstą kadencję. Większość w Radzie wybrała również wicestarostę, przewodniczącego, jego dwóch zastępców oraz członków Zarządu. Nie było niespodzianek, a w nowym Zarządzie nie zasiadł żaden z członków opozycji.

Miroslaw Walicki

21 listopada, na swojej pierwszej w tej kadencji sesji obradowali radni powiatu garwolińskiego. Wybrano prezydium rady powiatu i władze starostwa. W expose starosta Mirosław Walicki postawił na pobudzenie rozwoju gospodarczego powiatu, poprzez między innymi realizację pięciu podstawowych zadań.

Jerzy Rebek

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek w rozmowie z Radiem Podlasie komentował wyniki wyborów samorządowych i roztaczał wizję miasta w tej kadencji. Odniósł się również do współpracy z nowymi władzami Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Piotr Pludowski

Za nami pierwsza sesja Rady Miasta. Ślubowanie złożyli radni i nowy burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. Odbyły się też wybory prezydium rady. Przewodniczącym został Krzysztof Okliński, a wiceprzewodniczącymi Jarosław Okliński i Przemysław Suchodolski.

Krzysztof Oklinski

Za nami pierwsza sesja Rady Miasta. Ślubowanie złożyli radni i nowy burmistrz Łukowa Piotr Płudowski. Odbyły się też wybory prezydium rady. Przewodniczącym został Krzysztof Okliński, a wiceprzewodniczącymi Jarosław Okliński i Przemysław Suchodolski.

Wieslaw Gaska

20 listopada zaprzysiężony na kolejną kadencję samorządową został wójt gminy Borowie, Wiesław Gąska. Przewodniczącą rady na następną kadencję wybrana została Alicja Szaniawska, podobnie jak wiceprzewodniczącą Marzena Nowak.

slowo bpa Gurdy

We wtorek 20 listopada odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. dr. Józefa Geresza - historyka, długoletniego współpracownika Katolickiego Radia Podlasie. Mszy św. pogrzebowej w kościele św. Józefa w Międzyrzecu przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. Eucharystię koncelebrowało 16 kapłanów. Słowa Ordynariusza Siedleckiego ks. bp. Kazimierza Gurdy odczytał kanclerz kurii ks. kan. Jan Babik.

Bp Piotr Sawczuk

We wtorek 20 listopada odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. dr. Józefa Geresza - historyka, długoletniego współpracownika Katolickiego Radia Podlasie. Mszy św. pogrzebowej w kościele św. Józefa w Międzyrzecu przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk. Eucharystię koncelebrowało 16 kapłanów. W słowie skierowanym do zebranych, biskup Piotr Sawczuk powiedział, że dr Józef Geresz choć spoglądał wstecz, bo przecież zajmował się historią, był także zaangażowany w życie parafii i lokalnej społeczności.

Marek Zawada

16 listopada w Starostwie Powiatowym w Radzyniu Podlaskim zostały podpisane dwie umowy na dofinansowanie działań z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Podpisano umowę na dofinansowanie termomodernizacji budynków radzyńskiego Starostwa Powiatowego. Zarząd Województwa przekazuje na ten cel cztery miliony złotych. Wartość całego projektu to ponad sześć milionów.