basen

Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot w audycji O Tym Się Mówi odpowiadał na pytania związane z fachowością remontu miejskiej pływalni. Zastrzegł, że ewentualne niedociągnięcia zostaną naprawione.

koncert

Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego w rozmowie z Radiem Podlasie dementował pogłoski o bardzo dużych wydatkach na organizowane ostatnio koncerty muzyczne. Zaznaczył jednocześnie, że zainteresowanie mieszkańców świadczy o celowości wydawania pieniędzy.

jubileusz

Ochotnicza Straż Pożarna w Korytnicy w gminie Trojanów świętowała 60-lecie działalności. Z tej okazji jednostka wzbogaciła się o dwa samochody pożarnicze i wysokiej klasy sprzęt hydrauliczny. Prezes OSP uhonorowany został najwyższym strażackim odznaczeniem, a straż Medalem „Pro Masovia” za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.

Elzbieta Poddebniak

Mija już prawie dwa tygodnie od kiedy wprowadzono zakaz kąpieli nad łukowskim zalewem Zimna Woda. Powód: pojawienie się sinic. Jak mówi nam dyrektor łukowskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Elżbieta Poddębniak, od momentu wprowadzenia zakazu kąpieli, zalew jest codziennie monitorowany przez pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sprawdzają go też pracownicy Sanepidu. Niestety sinice wciąż się utrzymują. Żeby zniknęły potrzebne jest obniżenie temperatury, pojawienie się wiatru i większe natlenienie wody:

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Polacy kochają konie, a historia koni nierozerwalnie związana jest z historią Polski – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podczas czterdziestego, jubileuszowego Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi. W tym roku, w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ten pokaz po raz pierwszy odbywał się w Warszawie na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu.

Janusz Izbicki

17 sierpnia, w wieku 72 lat zmarł Janusz Izbicki, założyciel oraz kierownik artystyczny Zespołu Tańca Ludowego „Biawena”. Przez wiele lat był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. Na swoim koncie miał organizację wielu imprez o zasięgu lokalnym i międzynarodowym. Najważniejszą z nich był Międzynarodowy Podlaski Jarmark Folkloru.

Karol Tchorzewski

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Siedlec w zbliżających się wyborach samorządowych Karol Tchórzewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim sytuacji miasta i obaw części mieszkańców o zadłużenie samorządu.

most

Rządowy program „Mosty dla regionów” przewiduje budowę przeprawy mostowej na Wiśle pomiędzy Maciejowicami a Kozienicami. Most ma budować samorząd, a państwo dofinansuje inwestycje w 80%. Według starosty garwolińskiego, to hasło, które może być nie zrealizowane, a wójt gminy Maciejowice dodaje, że zadanie przekracza możliwości samorządu gminnego.

turniej

W każdą niedzielę sierpnia, w poszczególnych miejscowościach na terenie gminy Kotuń odbywa się Międzysołecki Turniej Sportowo Rekreacyjny „Ponad podziałami”. 12 sierpnia zawody rozegrano w Sionnej.