audycja rolnicza

Strategia rozwoju sektora wołowiny, jako pierwsza została wypracowana w ramach uszczegółowiania Program Rozwoju Głównych Rynków Rolnych w Polsce, który przyjął resort jesienią 2016 – poinformował podczas konferencji prasowej minister Krzysztof Jurgiel.

Lidia Sopel-Sereja

W grodzie nad Promnikiem lokalna polityka widoczna jest nawet w działaniach na niwie kulturalno-oświatowej i sportowej. Pomimo ustalenia terminarza organizacji imprez, niektórzy ich inicjatorzy nic sobie z tego nie robią i zdarza się, że jednego dnia są w pobliżu dwa pikniki albo organizowane są konkurencyjne działania, powodując tym samym niepotrzebne albo zamierzone zgrzyty.

konferencja

Urząd Gminy Wisznice we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskiem Jana Pawła II oraz Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie zorganizował konferencję naukową pt. „Gmina Wisznice w perspektywie jutra. Historia, współczesność, przyszłość”. Jest to inicjatywa z okazji uczczenia jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

osp cukrownia

W Warszawie podsumowano dwudziesty, jubileuszowy, Ogólnopolski Konkurs Radiowy ,,Strażacy ochotnicy nie tylko gaszą”. Wśród laureatów znalazł się dziennikarz Radia Podlasie Andrzej Ilczuk, którego nagrodzono za reportaż ,,Pompujemy!”. Nagrodę ufundowała Fundacja Edukacja i Technika Ratownictwa. Tematem audycji jest bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zorganizowane w 2017 roku przez OSP Cukrownia w Sokołowie Podlaskim.

Krzysztof Fedorczyk

Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował pomysł Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która chce wybudować obwodnicę Łochowa w standardzie drogi ekspresowej. Samorządowiec w audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że taka trasa spowoduje niepowetowane straty dla lokalnej społeczności.

Marcin Kolodziejczyk

W gminie Garwolin naprawiają drogi zniszczone przez ubiegłoroczne niekorzystne warunki atmosferyczne, ale również niszczone przez samochody ciężarowe podwykonawców robót drogowych na S17 i budowy trakcji kolejowej Warszawa- Lublin. Wykonawców prac remontowych też jak na lekarstwo.

jubileusz Przedszkola

W 1978 roku w Międzyrzecu Podlaskim powstało nowe Przedszkole Samorządowe nr 4. Budynek miał być tymczasowy i służyć maksymalnie 20 lat. 24 maja w przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji 40-tych urodzin Przedszkola.

Krzysztof Fornal

Radny Powiatu Łukowskiego Krzysztof Fornal w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim skrytykował politykę inwestycyjną władz powiatu. Jak podkreślił, obecne zadłużenie samorządu może wymknąć się spod kontroli.

Lidia Sopel Sereja

W 2017 roku łatwiej było o wykonawcę robót drogowych, ale samorząd Łaskarzewa nie miał pieniędzy na te inwestycje. W tym roku są pieniądze, ale trudno o wykonawcę. Ogłoszono dwa przetargi na modernizację łaskarzewskich ulic, lecz nie wpłynęła żadna oferta. Burmistrz miasta nie traci jednak nadziei i wierzy, że zaplanowane na ten rok zadania zostaną zrealizowane.