Leszek Redosz

Były wiceburmistrz Węgrowa Leszek Redosz w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do swojego odwołania, do którego doszło w ubiegłym tygodniu. Jak powiedział Marcinowi Jabłkowskiemu, trudno mówić o argumentach burmistrza, skoro były oparte na nieprawidłowych przesłankach.

grupa 9D

W grupie 9D na Jasną Górę zmierza blisko 125 osób. Są też dwie siostry nazaretanki, w jedna z Kalisza. To grupa, o której opowiedzieli nam ksiądz przewodnik, siostry zakonne oraz siostra Weronika, odpowiedzialna za służbę muzyczną:

ks Piotr Hawryluk

„Baza” 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę to określenie dla grupy osób, która zajmuje się logistyczną stroną pielgrzymki. W „Bazie” jest m.in. trzech kwatermistrzów. To oni dbają o to, aby pątnicy mieli gdzie nocować.

Grupa 15A

Piątek 10 sierpnia był dniem,w którym pątnicy z 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę po raz pierwszy zobaczyli drogowskazy z napisem Częstochowa. Noc spędzili na terenie parafii Łopuszno. Kiedy docierali do pola namiotowego, z naszym radiowym mikrofonem odwiedziliśmy radzyńską grupę 15A.

audycja rolnicza

Rozpoczynający misję w Polsce ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Japonii Tsukasa Kawada spotkał się z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny. Rozmawiano o możliwościach rozwoju polsko-japońskiej współpracy gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolno-spożywczego.

ZARECZYNY

Wieczór w Kostomłotach, gdzie 9 sierpnia na noc zatrzymali się pielgrzymi, obfitował w wiele wydarzeń. Jeszcze przed Apelem Jasnogórskim „imieniny” obchodziła grupa 9A, a podczas wieczornej modlitwy wszyscy byli świadkami oświadczyn.

Albina Lubian

Ponad 4,6 mln zł przeznaczył samorząd miasta i gminy Pilawa na termomodernizację czterech budynków użyteczności publicznej. Trzy miliony z tej kwoty stanowi dofinansowanie środkami unijnymi, w pozyskiwaniu których Pilawa wiedzie prym nie tylko w powiecie garwolińskim. O szczegóły tego dużego zadania, Waldemar Jaroń zapytał Albinę Łubian- burmistrz miasta i gminy Pilawa.

Wieslaw Mazurek

Dziesięciu lekarzy specjalistów za darmo udzieli porad w gminie Radzyń Podlaski. Wśród specjalistów znajdą się: geriatra, kardiolog czy neurolog. W niedzielę, 12 sierpnia w Szkole Podstawowej w Białej odbędzie się Biało- Czerwona Niedziela.

rolkarz

Mirosław Magier, sołtys wsi Szóstka, 21 sierpnia wyruszy z Warszawy, aby wspólnie z innymi rolkarzami pojechać na rolkach na Jasną Górę. Ma kilka osobistych i rodzinnych intencji.