OLSZANKA

21 grudnia w szkole w Olszance odbyło się spotkanie przedświąteczne. Były życzenia, opłatek, kolędy. Życzenia złożył Grzegorz Pajnowski - wójt gminy Olszanka.

Grzegorz Pajnowski

Polsko-Tajlandzka Grupa Kapitałowa chce na terenie gminy Olszanka wybudować fermę kur niosek. W Dawidach odbyło się spotkanie przedstawicieli inwestora z mieszkańcami w tej sprawie. Ferma miałaby powstać w okolicy wsi Klimy. Wójt Gminy Olszanka Grzegorz Pajnowski powiedział Radiu Podlasie, że nie będzie podejmował sprzecznych decyzji z wolą mieszkańców.

KOLYSANKA

W tegorocznej edycji konkursu zadanie postawione uczestnikom okazało się zbyt trudne. Podstawowa kategoria konkursowa, czyli skomponowanie muzyki i wykonanie utworu z wykorzystaniem podanego tekstu kolędy radiowej nie została spełniona przez żadnego ze zgłoszonych uczestników konkursu. Każdy z kilkunastu nadesłanych utworów był w pełni dziełem autorskim uczestnika lub grupy uczestników, a więc też nie mieścił się w kategorii wykonania mało znanej istniejącej już kolędy. W tej sytuacji Komisja Konkursowa postanowiła przyznać jedynie wyróżnienie. Otrzymuje je Janusz Eleryk za utwór"Kołysanka".

Krzysztof Warda

Wójt Gminy Krzywda Krzysztof Warda w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział niewielkie zmiany w objętym przez siebie Urzędzie Gminy. Gość audycji O Tym Się Mówi zapewnił, że nie planuje rewolucji, ale usprawnienie pracy podległych mu instytucji.

Mariusz Osiak

W Łukowie i w Gołaszynie odbyły się spotkania informacyjno – konsultacyjne w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 63. Mieszkańcy mogli osobiście obejrzeć projekt, który opracowano na zlecenie inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie. Do końca grudnia mieszkańcy mają czas na zgłaszanie uwag do projektu.

Piotr Pludowski

Za nami sesja Rady Miasta Łukowa, na której radni zdecydowali o tym jakie będą przyszłoroczne wpływy i wydatki. Przyjęto budżet z dwiema autopoprawkami burmistrza oraz z czterema wnioskami, które już na sesji zgłosił jeden z radnych. „Za” zagłosowało 19 radnych, a dwóch wstrzymało się od głosu.

pomnik

18 grudnia w podmiędzyrzeckiej wsi Misie, z okazji stulecia szkoły został odsłonięty Pomnik Wdzięczności na stulecie Niepodległości.

Starostwo_Powiatowe_Garwolin_BN2018

Życzenia bożonarodzeniowe

Gala Kultury

We wtorek 18 listopada w MOK w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się Gala Kultury Powiatu Bialskiego połączona z podsumowaniem Roku Niepodległości w powiecie bialskim.