spotkanie

Mieszkańcy Łukowa oraz gminy Łuków wzięli udział w spotkaniu informacyjno - konsultacyjnym dotyczącym rozbudowy drogi krajowej 63. Zorganizował je lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

spotkanie oplatkowe

W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich koło Siemiatycz, w piątkowy wieczór (14 grudnia) zorganizowano spotkanie opłatkowe. Zaproszono dyrekcję szpitala w Siemiatyczach, którego jednostką jest ZOL, samorządowców, dobrodziejów i przyjaciół. Na wszystkich gości z niecierpliwością i radością czekali pracownicy, a przede wszystkim mieszkańcy placówki, dzieci i młodzież, które w Bacikach znalazły swój drugi dom.

HARCERZE

W niedzielę, 16 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski, w tym również do Siemiatycz. Prosto ze Słowacji światełko przywieźli harcerze z 33 Drużyny Harcerskiej „Adept” z Siemiatycz i ze 104 Wielopoziomowej Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Buki” z Milejczyc.

Ewa Besztak

Starosta Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak w rozmowie z Radiem Podlasie mówiła o swojej wizji rozwoju samorządu, najważniejszych zadaniach i współpracy z opozycją. Jak powiedziała, nie planuje gruntownych zmian, ale nie dopuści do marnowania cennego czasu, jak miało to mieć miejsce w poprzedniej kadencji.

Zenon Stefanowski

To był udany rok dla gminy, jeżeli chodzi o inwestycje- uważa Zenon Stefanowski, wójt gminy Kłoczew. Wśród większych zadań wymienia budowę przedszkola samorządowego, kanalizacji sanitarnej z przyłączami w czterech miejscowościach, stacji uzdatniania wody czy świetlicy wiejskiej. To jednak nie wszystko.

JUBILACI

50 lat temu przyrzekali sobie miłość wierność i uczciwość małżeńską . Złotych Godów doczekało 14 par małżeńskich. 14 grudnia na jubileuszowe uroczystości do sali Urzędu Gminy w Starej Kornicy, przybyło 12 par małżeńskich

PRZEDSZKOLE

W piątek, 14 grudnia w Ossówce koło Leśnej Podlaskiej został oficjalnie oddany do użytku Punkt Przedszkolny. Na ten cel został zaadaptowany budynek byłej szkoły podstawowej. Gmina Leśna Podlaska na remont budynku, wyposażenie i prowadzenie punktu przedszkolnego przez dwa lata pozyskała 500 tys. złotych. - Docelowo będzie to punkt przedszkolny prowadzony przez samorząd gminny – powiedział Radiu Podlasie Paweł Kazimierski, Wójt Gminy Leśna Podlaska.

audycja rolnicza

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podsumował trzy lata pracy resortu. Była to jedna z serii konferencji prasowej podsumowujących trzy lata rządów koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Artur Jaszczuk

- W przyszłym roku mieszkańcy powiatu parczewskiego będą mogli zacząć korzystać z zasobów geodezyjnych w ramach unijnego programu - zapewnia wicestarosta Artur Jaszczuk. Trwa kompletowanie danych. Samorząd bierze udział w projekcie „E-Geodezja”.