RELACJA

Karolina i Justyna z gr. nr 3, w której pielgrzymują wierni z czterech siedleckich parafii: Św. Stanisława B.M., Ducha Świętego, Św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego, gościły 4 sierpnia o godzinie 15.20 w radiowym Studiu Pielgrzyma. Tym razem nasz wóz transmisyjny dotarł do parafii Ryki, gdzie pielgrzymi z kolumny siedleckiej zatrzymali się na półgodzinny odpoczynek.

0108_pogoda

Ucichły kukułki i skowronki... Dnia ubywa... Przyroda powoli zmierza ku jesieni, ale w pierwszej dekadzie sierpnia czeka nas ciąg dalszy upalnego lata. W drugiej dekadzie miesiąca stopniowe ochłodzenie, wyciszenie zjawisk atmosferycznych ale sporo opadów... To prognoza sierpniowej pogody, przygotowana przez Waldemara Naumiuka z Łosic.

ROZMOWA

4 sierpnia w Studiu Pielgrzyma o godzinie 10.10 gościli: Karolina, Krzysztof i Barbara z grupy nr 5 zmierzającej na Jasną Górę z parafii Bożego Ciała w Siedlcach. Pątnicy zatrzymali się na postój w parafii Kłoczew, gdzie jak co roku zostali bardzo gościnnie przyjęci.

Studio_Pielgrzyma_4_08_7_40

Patryk, Izabela, Krystian, Patrycja, Aśka i Kamil z grupy 9A z dekanatu adamowskiego byli 4 sierpnia gośćmi porannego Studia Pielgrzyma na antenie Radia Podlasie.

Ukraina

Przez dziesięć dni gościła w Łukowie 30 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy. Brali udział w koloniach, zorganizowanych dla nich przez łukowski magistrat. Byli to goście z Baranówki, z którym to władze Łukowa już kilka lat temu nawiązały współpracę.

studio pielgrzyma

Dziś, 3 sierpnia do 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę dołączyli pątnicy z Łukowa. Rano, po Mszy Świętej, na trasę wyruszyły dwie grupy: 14A z parafii Przemienienia Pańskiego i 14B z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Na wniosek Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zezwolił 9 lipca na czasowe - na okres do 120 dni - wprowadzanie do obrotu dwóch środków ochrony roślin.

Marek Chcialowski

Przy placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat garwoliński powstaną nowe urządzenia sportowe, które służyć będą również okolicznym mieszkańcom. Ich zakup i montaż współfinansowany jest pozyskanymi przez powiat środkami zewnętrznymi, a oddanie do użytku nastąpi w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

traba

Tegoroczne lato jest wyjątkowo upalne, burzowe z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W miniony wtorek, 31 lipca burza z trąbą powietrzną przeszła przez gminę Huszlew.