ks kan Edmund Szarek

W uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, z związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości i 100- leciem objawień Fatimskich, w łaskarzewskiej parafii odsłonięto i poświęcono tablice pamiątkową i Krzyż Niepodległości.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 14 września 2018 r

Świeże mięso z terenów z ograniczeniami wynikającymi z wystąpienia afrykańskiego pomoru świń będzie mogło być przeznaczone do sprzedaży. Dotychczas taka możliwość dotyczył tylko przetworów. Rząd przygotował projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Na Sejmowej Komisji Rolnictwa projekt uzasadniał wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Było to pierwsze czytanie rządowego projektu. Wiceminister zapewnił, że system badania mięsa jest tak skonstruowany, że będzie ono bezpieczne.

Krzysztof Fedorczyk

Starosta węgrowski w audycji O Tym Się Mówi powiedział, że poruszanie teraz kwestii związanych z obwodnicą Łochowa i budynku po gimnazjum gminy Liw ma służyć walce wyborczej. Przypomniał jednocześnie swoje stanowisko w tych sprawach.

Projekt

288 osób, w tym 14 posiadających orzeczenia o niepełnosprawności i 60 powyżej 65 roku życia weźmie udział w projekcie, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców gminy. Zajęcia składać się będą z siedmiu modułów, wybranych zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych grup wiekowych i zainteresowań. Na realizację projektu gmina otrzymała ponad 148 tys. zł. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Waldemarem Sabakiem i sekretarzem Pawłem Gubą.

Krzysztof Chaberski

Przewodniczący siedleckiej Platformy Obywatelskiej Krzysztof Chaberski w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim tłumaczył mało energiczną kampanię wyborczą stworzonego przez siebie porozumienia #lepszeSiedlce. Wyraził także przekonanie, że wynik wyborów prezydenckich w Siedlcach jest cały czas sprawą otwartą.

Iwona Kurowska

Kandydatka na burmistrza Garwolina Iwona Kurowska była gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Tematem rozmowy było poparcie dla partii rządzącej i predyspozycje naszego gościa do zarządzania samorządem

Marzena Swieczak

W najbliższym czasie tereny zielone przy rzece Wildze i centrum Garwolina zostaną zrewitalizowane. Zmodernizowany zostanie teren skweru Piłsudskiego, a o wyglądzie skweru Solidarności zadecydują mieszkańcy. Miasto inwestuje w drogi, chodniki, parkingi, ale zamysłem rządzących jest, by ten rozwój był zrównoważony.

Marek Chcialowski

6 kandydatów z miasta Garwolina i 5 z miasta i gminy Łaskarzew oraz gminy Wilga wystawia Polskie Stronnictwo Ludowe do Rady Powiatu Garwolińskiego.

Pawel Dziubak

6 kandydatów z miasta Garwolina i 5 z miasta i gminy Łaskarzew oraz gminy Wilga wystawia Polskie Stronnictwo Ludowe do Rady Powiatu Garwolińskiego.