KURNIKI_5

Nie chcą kurników k. Łosic. Mariusz Kucewicz wyjaśniał, że są poczynione w tym kierunku kroki.

KURNIKI_4

Nie chcą kurników k. Łosic. Janusz Kobyliński, kierownik ARiMR w Łosicach mówił, że samorząd może wpływać na inwestycje związane z fermami kurzymi poprzez zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego.

KURNIKI_3

Nie chcą kurników k. Łosic. Organizatorzy i mieszkańcy zadawali również pytania samorządowcom. Odpowiadali na nie samorządowcy Katarzyna Klimiuk, starosta łosicki i Mariusz Kucewicz, burmistrz Łosic.

KURNIKI_2

Nie chcą kurników k. Łosic. Najczęstszym argumentem zwolenników dużych ferm są nowe miejsca pracy i wpływy do budżetu - z tym nie zgadzali się prowadzący spotkanie

KURNIKI_1

O tym jak zablokować powstawanie kolejnych kurników wokół Łosic, rozmawiano 1 lutego w Łosickim Domu Kultury. Spotkanie rozpoczęło się od wyświetlenia filmu dotyczącego Gminy Wojnów. Tam również planowana jest budowa kurników. Zdaniem jednej z mieszkanek większość tamtejszej społeczności sprzeciwia się tej inwestycji.

POGODA

Amatorska prognoza pogody, którą opracował Waldemar Naumiuk z Łosic. LUTY 2018

KONCERT

„Muzyka siłę w sobie ma”- to tytuł koncertu, który był prezentacją osiągnięć artystycznych starszego i młodszego pokolenia gminy Miastków Kościelny. W myśl łacińskiej sentencji „Bawiąc, uczymy się” młodzi i trochę starsi artyści śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach dętych. Była to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Waldemar Jaroń utrwalił na taśmie popisy solistów i zespołów wokalnych biorących udział w artystycznym wydarzeniu, ale występowały też zespoły taneczne i grała orkiestra. Posłuchajmy

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział dokładną analizę zmienionego systemu odbioru odpadów z terenu samorządu. Jednocześnie zapewnił, że w najbliższym czasie mieszkańcy nie zapłacą więcej za śmieci.

Albina Lubian

Prawie 300 tys. zł wyodrębnił samorząd miasta i gminy Pilawa na tegoroczny fundusz sołecki. O wydatkowaniu tych pieniędzy decydują bezpośrednio mieszkańcy poszczególnych sołectw i przeważnie przeznaczają je na zadania służące poprawie standardu ich życia.