Jerzy Rebek

Trzy nowe dotacje trafiły do Urzędu Miasta Radzyń Podlaski. Samorząd otrzymał środki na modernizację sali konferencyjnej, prace renowacyjne w Pałacu Potockich i montaż windy w Dziennym Środowiskowym Domu Samopomocy.

Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków trwają przygotowania do rozpoczęcia realizacji inwestycji zaplanowanych w tegorocznym budżecie. Wójt gminy Mariusz Osiak nie ukrywa jednak, że to, ile i co uda się zrobić, będzie zależało od tego jak długo potrwa stan epidemii.

Stefan Gora

Niemal trzysta czterdzieści pięć tysięcy złotych przeznaczył w tym roku samorząd Żelechowa na realizację zadań w ramach funduszu sołeckiego. Lwia część tej kwoty przeznaczona zostanie przez poszczególne sołectwa na zadania inwestycyjne, jak przebudowa i remonty dróg, wymianę oświetlenia, wymianę dachu na budynku szkoły, ale też zakup mikrociągnika komunalnego z... pługiem do odśnieżania.

Wieslaw Gaska

W gminie Borowie, podobnie jak wielu samorządach powiatu garwolińskiego, zakończyły się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które dokonały oceny działalności za rok ubiegły. Był on dla strażaków- ochotników z gminy Borowie dobrym pod wieloma względami.

maseczki

Dzięki współpracy Gminy Międzyrzec Podlaski z Miastem Międzyrzec Podlaski oraz sponsorem – firmą Wipasz S.A.; będącymi uczestnikami ogólnopolskiej akcji „Maseczki dla Polski”, do mieszkańców gminy trafi nieodpłatnie ponad 8 500 maseczek ochronnych.

Krzysztof Michałkiewicz

Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o propozycjach PFRON dla instytucji niosących pomoc niepełnosprawnym w dobie koronawirusa.

Albina Lubian

Miasto i Gmina Pilawa jako jedyny bodaj podmiot samorządowy w powiecie garwolińskim realizuje przewozy o charakterze użyteczności publicznej. Jest to możliwe dzięki między innymi realizowanemu projektowi unijnemu, który dotyczy rozwoju mobilności miejskiej poprzez budowę centrum przesiadkowego oraz dofinansowaniu z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Kursów autobusowych jest teraz tyle jak nigdy, chociaż na czas pandemii zawieszono je.

Miedzyrzec - pandemia

Pandemia koronawirusa zmieniła życie mieszkańców dużych miast, miasteczek i wsi. Na utrudnienia w różnych dziedzinach życia napotykają zwykli mieszkańcy, nauczyciele, uczniowie, władze, służba zdrowia.

respirator

Będzie respirator dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Ponad 100 tysięcy złotych zebrano w ramach ogólnopolskiej akcji "Zanurzeni w miłości". Zbiórka trwała ponad dobę - powiedziała Karolina Kłoś z Caritas Diecezji Siedleckiej.