wspolpraca

Pięć gmin z trzech powiatów podpisało list intencyjny o wzajemnej współpracy celem opracowania Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Miasta Międzyrzec Podlaski oraz Gmin: Trzebieszów, Drelów, Kąkolewnica, Międzyrzec Podlaski na lata 2020 - 2030.

Tomasz Kwiatkowski

Gmina Maciejowice prowadzi wiele inwestycji w różnych dziedzinach życia społecznego. Wśród nich są inwestycje drogowe, infrastrukturalne, wodociągowo- kanalizacyjne i inne, na realizację których samorząd pozyskuje z powodzeniem środki zewnętrzne z różnych źródeł finansowania.

Waldemar Sabak

W stolicy gminy powstanie duży obiekt, w którym znajdą swoje siedziby biblioteka gminna, muzeum oraz sala widowiskowo- multimedialna. Obecnie trwają prace niezbędne dla przygotowania i realizacji przedsięwzięcia, które rozpocznie się z początkiem przyszłego roku.

Bartosz Tarachulski

Trener Bartosz Tarachulski opowiedział m.in. o tym jak będą wyglądały przygotowania do dalszej części sezonu, ale również o „urodzaju” zawodników i nadziejach na przejęcie klubu przez inwestora z zagranicy.

Rafal Misztal

Kapitan Pogoni Rafał Misztal w rozmowie z Magdą Szewczuk opowiedział m.in. o tym jak spędził czas kwarantanny

Albina Lubian

Czterdzieści wysokiej klasy, poleasingowych laptopów zakupił samorząd miasta i gminy Pilawa do zdalnego nauczania dla uczniów, którzy nie mogli dotychczas skorzystać z tej formy nauki. Na ten cel pozyskano siedemdziesiąt tysięcy złotych w ramach rządowego wsparcia nauczania na odległość. Komputery trafiły już do adresatów.

Jerzy Jaron

Siedziba władz gminy niebawem zmieni swoje oblicze. Rozpoczął się remont budynku, który dofinansowany został ze środków samorządu województwa mazowieckiego. Niemal równocześnie, inna firma przystąpiła do dokończenia inwestycji polegającej na rozbudowie oczyszczalni ścieków w stolicy gminy.

Zenon Stefanowski

Sześćdziesiąt komputerów przystosowanych do nauki online przekazało gminie Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wcześniej sprzęt do realizacji zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość otrzymały placówki oświatowe prowadzone przez gminę z innych źródeł.

Pawel Krasuski

Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski ogłosił drugi przetarg na budowę trzech kładek nad Krzną, na bulwarze. Pierwszy unieważniono, bowiem oferty wykonawców znacznie przekraczały zabezpieczone na ten cel środki. Przymnijmy, że jest to kwota 380 tys. zł.