Marzena Swieczak

Sto laptopów zakupiło miasto Garwolin do zdalnego nauczania dla uczniów, którzy nie mogli dotychczas skorzystać z tej formy nauki. Na ten cel niemal osiemdziesiąt tysięcy złotych pozyskano w ramach rządowego wsparcia zdalnego nauczania, a dwadzieścia miasto dołożyło z własnego budżetu. Przed świętami sprzęt komputerowy trafił do szkół.

zyczenia dyrektor

Życzenia Wielkanocne składa ks. Andrzej Sochal - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie

BLOGOSLAWIENSTWO 2

OBRZĘD BŁOGOSŁAWIEŃSTWA STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

BLOGOSLAWIENSTWO 1

OBRZĘD BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY

zyczenia bp P. Sawczuk

Z okazji Świąt Wielkanocnych, życzenia do diecezjan skierował za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie i Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl, Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk.

adoracja krzyza

Wielki Piątek to jedyny dzień, kiedy w kościołach nie jest sprawowana Msza święta. Jest to dzień ciszy i dzień Krzyża, którego adoracja stanowi centralną część sprawowanej tego dnia Liturgii Męki Pańskiej. Wielki Piątek, który teraz przeżywamy jest jednak inny od wszystkich – Kościół zamarł, liturgia odbywa się za zamkniętymi drzwiami. To czas na refleksję nad naszą wiarą, mówi ks. Piotr Jarosiewicz.

Grzegorz Sokolowski

Tekst, który przysłał do naszej pan Grzegorz Sokołowski z miejscowości Strupina w województwie dolnośląskim zdobył główną nagrodę w ogłoszonym już po raz ósmy przez redakcje Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, konkursie na rozważania Drogi Krzyżowej. W Wielki Piątek, 10 kwietnia będzie można usłyszeć na antenie Radia Podlasie zwycięskie rozważania. Ze zwycięzcą konkursu panem Grzegorzem Sokołowskim rozmawiał w czwartek, 9 kwietnia ks. Krzysztof Pełka.

Szczepan Niebrzegowski

W środę, 8 kwietnia odnotowano pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie radzyńskim. To mężczyzna w stanie dobrym, powyżej 61 roku życia, który miał kontakt z osobą chorą. Starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski prosi o ścisłe stosowanie się do rządowych obostrzeń.

ks Michal

Przed nami Triduum Paschalne i Wielkanoc, które będą zupełnie inne. Osoby wierzące, z powodu pandemii koronawirusa nie będą mogły wziąć udziału w mszach świętych czy nabożeństwach odprawianych w kościołach. Jak zatem przeżyć ten wyjątkowy okres?