Jerzy Rebek

Miasto Radzyń Podlaski przekazało kilkadziesiąt tysięcy złotych na wsparcie lokalnej służby zdrowia. Jak poinformował burmistrz Jerzy Rębek, pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków do dezynfekcji dla SPZOZ i pogotowia.

Malgorzata Mikitiuk

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że noszenie maseczek jest w tej chwili zalecane w kontaktach międzyludzkich. Pozwala to na ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Maseczki jednorazowe są prawie niedostępne, bądź w cenach kilka razy większych niż przed pandemią. Jak tłumaczy Małgorzata Mikitiuk, która w ramach akcji „Przedsiębiorcze Radzynianki” charytatywnie szyje maseczki dla pracowników służby zdrowia, urzędników i seniorów, takie maski powinny być prane w co najmniej 60 stopniach po każdym użyciu, a także wyprasowane w jak najwyższej temperaturze. Zakładając maseczkę trzeba dokładnie zakryć nią nos i usta, tak by nie było wolnej przestrzeni ani szpar między maseczką a twarzą.

Piotr Pludowski

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że w niektórych miejscowościach władze samorządowe zdecydowały się na otwarcie pozamykanych w połowie marca targowisk. I pojawiło się pytanie, czy otwarta zostanie również łukowska Targowica przy ulicy Prusa. Burmistrz Łukowa nie ukrywa, że jest w tej sprawie naciskany. Ale jak podkreśla, teraz najważniejsze jest zdrowie mieszkańców.

Jerzy Rebek

Trzy nowe dotacje trafiły do Urzędu Miasta Radzyń Podlaski. Samorząd otrzymał środki na modernizację sali konferencyjnej, prace renowacyjne w Pałacu Potockich i montaż windy w Dziennym Środowiskowym Domu Samopomocy.

Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków trwają przygotowania do rozpoczęcia realizacji inwestycji zaplanowanych w tegorocznym budżecie. Wójt gminy Mariusz Osiak nie ukrywa jednak, że to, ile i co uda się zrobić, będzie zależało od tego jak długo potrwa stan epidemii.

Stefan Gora

Niemal trzysta czterdzieści pięć tysięcy złotych przeznaczył w tym roku samorząd Żelechowa na realizację zadań w ramach funduszu sołeckiego. Lwia część tej kwoty przeznaczona zostanie przez poszczególne sołectwa na zadania inwestycyjne, jak przebudowa i remonty dróg, wymianę oświetlenia, wymianę dachu na budynku szkoły, ale też zakup mikrociągnika komunalnego z... pługiem do odśnieżania.

Wieslaw Gaska

W gminie Borowie, podobnie jak wielu samorządach powiatu garwolińskiego, zakończyły się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które dokonały oceny działalności za rok ubiegły. Był on dla strażaków- ochotników z gminy Borowie dobrym pod wieloma względami.

maseczki

Dzięki współpracy Gminy Międzyrzec Podlaski z Miastem Międzyrzec Podlaski oraz sponsorem – firmą Wipasz S.A.; będącymi uczestnikami ogólnopolskiej akcji „Maseczki dla Polski”, do mieszkańców gminy trafi nieodpłatnie ponad 8 500 maseczek ochronnych.

Krzysztof Michałkiewicz

Prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o propozycjach PFRON dla instytucji niosących pomoc niepełnosprawnym w dobie koronawirusa.