• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie odniosła się do konfliktu na linii Polska – Komisja Europejska w sprawie rzekomego łamania przez nasz Kraj praworządności. W audycji O Tym Się Mówi komentowała między innymi rolę opozycji w tej sprawie.

Mariusz Osiak

Do Urzędu Gminy Łuków wpłynął protest mieszkańców Gołaszyna, którzy sprzeciwiają się planom budowy w ich miejscowości oczyszczalni ścieków. W miniony piątek odbyło się w tej sprawie spotkanie władz gminy i mieszkańców. Jak mówi wójt Mariusz Osiak, po długiej dyskusji udało się osiągnąć kompromis.

PALMY

Wracając jeszcze na chwilę do Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej, który po raz 21. zorganizowało Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, zapraszamy do wysłuchania relacji z finału konkursu, który miał miejsce w Ciechanowcu w Niedzielę Palmową.

DROGI

Drogi, ich stan i konieczność remontów były jednym z wiodących tematów na wczorajszej (27 marca) sesji rady gminy Siemiatycze. Od kilku dni na pięciu odcinkach dróg gminnych obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów o masie powyżej 3 i pół tony. Drogi są w takim stanie, że gmina podjęła decyzję o natychmiastowym ograniczeniu możliwości korzystania z nich.

Bozena Kwiatkowska

W gminie Parysów inwestycje idą pełną parą. Trwa termomodernizacja budynku Gminnej Biblioteki Publicznej, adaptowane są pomieszczenia na przedszkole w Woli Starogrodzkiej, układane chodniki. Niebawem rozpocznie się duża, realizowana wspólnie z powiatem garwolińskim inwestycja komunikacyjna.

Wlodzimierz Wolski

Wicestarosta łukowski Włodzimierz Wolski w rozmowie z Radiem Podlasie powiedział, że liczy na zakończenie protestu w Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. Jednocześnie po raz kolejny zaznaczył, że sytuację może rozwiązać jedynie zmiana systemowa.

Przemyslaw Czarnek

Za kilka dni minie termin, w którym samorządy na mocy ustawy tzw. dekomunizacyjnej, mają podjąć decyzje, które pomniki należy usunąć z przestrzeni publicznej. W Łukowie wątpliwości budzi m.in. pomnik znajdujący się w parku. Co się z nim stanie?

Dariusz Szustek

Za kilka dni minie termin, w którym samorządy na mocy ustawy tzw. dekomunizacyjnej, mają podjąć decyzje, które pomniki należy usunąć z przestrzeni publicznej. W Łukowie wątpliwości budzi m.in. pomnik znajdujący się w parku. Co się z nim stanie?

Jerzy Rebek

Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek w rozmowie z Radiem Podlasie odnosił się do słów napisanych ostatnio przez swojego podwładnego – dyrektora Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Robert Mazurek w jednym z portali społecznościowych powiązał brak dotacji na remont Pałacu Potockich z przynależnością partyjną Marszałka Lubelszczyzny, a dobrą sytuację finansową miasta z zaprzestaniem kradzieży.