KRUS

Joanna Bala, dyrektor oddziału regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie w rozmowie z Radiem Podlasie pozytywnie oceniła "Plan dla Wsi" ogłoszony przez Ministra Rolnictwa.

Konferencja

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Prezentacja kandydatów do rad szczebla powiatowego i wojewódzkiego miała miejsce podczas konferencji prasowej, którą zorganizowano ostatniego dnia sierpnia w garwolińskiej siedzibie ugrupowania. Relacja Waldemara Jaronia:

Albert Przadka

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę.

Krystian Kania

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Krystian Kania - przedsiębiorca, radny Rady Powiatu Garwolińskiego obecnej kadencji, przewodniczący komisji finansowo- budżetowej. - W ostatnich czterech latach uczestnictwa w radzie powiatu udało nam się wspólnie wykonać liczne inwestycje w infrastrukturę drogową na terenie gminy Żelechów jak i Trojanów. Również ogromne pieniądze zostały zainwestowane w nasze dwie szkoły w Żelechowie... - informuje.

Miroslaw Pyra

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Mirosław Pyra - leśnik i pasjonat pszczelarstwa, od trzech kadencji radny Rady Powiatu Garwolińskiego i członek Zarządu Powiatu. - Myślę, że z PSL startują ludzie, którzy wiedzą o wsi bardzo dużo i chcą włożyć jak największy wkład w jej rozwój... - mówi.

Krystyna Wieczorkiewicz

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Krystyna Wieczorkiewicz - pedagog w żelechowskiej szkole ponadgimnazjalnej, jedna z najbardziej zaangażowanych w działania społeczne Żelechowianek, animatorka wielu działań kulturalnych i społecznych w swoim środowisku i poza nim, sportowiec - amator.

Antonina Tomaszek

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Antonia Tomaszek - nauczycielka i dyrektorka szkoły, która całe życie pracowała na wsi. Jest dumna z tego, że jest córką rolnika. Rodzina od pokoleń działa w ruchu ludowym. Chce łączyć ludzi, działać wspólnie na rzecz społeczeństwa lokalnego.

Jerzy Piesio

Jerzy Piesio kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku województwa mazowieckiego. Do rady powiatu garwolińskiego z okręgu żelechowsko - trojanowskiego ludowcy desygnują pięć osób, dyrektor szkoły, pedagoga szkolnego i społecznika, leśnika i pasjonata pszczelarstwa, rolnika - muzyka i przedsiębiorcę. Jerzy Piesio - piastował różne, odpowiedzialne stanowiska w zrzeszeniach sportowych, urzędach i instytucjach państwowych oraz samorządowych. Jak twierdzi, osoba z taką wiedzą, jaką posiada, powinna reprezentować powiat garwoliński.

Krzysztof Iwaniuk

Zostało około 7 tygodni do pierwszej tury wyborów samorządowych. 21 października, będziemy wybierać wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych. Póki co jest jednak sporo zamieszania co do organizacji wyborów. Mówi wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk