WSPOMNIENIE

11 kwietnia Gmina Skórzec pożegnała społecznika. W wieku 67 lat zmarł Czesław Duk, mieszkaniec Czerniejewa. Jak wspominają mieszkańcy, to był człowiek bardzo zaangażowany w życie swojej miejscowości, a także całej gminy. Przez 33 lata pełnił funkcję sołtysa, przez kilka kadencji był radnym gminnym a przez 50 lat działał w szeregach strażaków ochotników.

Krzysztof Chaberski

Przewodniczący siedleckiej Platformy Obywatelskiej, a jednocześnie pedagog, Krzysztof Chaberski w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim odpowiadał na pytania związane z trwającym od tygodnia strajkiem w oświacie. Pytany był również o oceną dotychczasowych dokonań Prezydenta Andrzeja Sitnika.

Droga Krzyzowa

14 kwietnia wielu międzyrzeczan rozważało mękę Chrystusa uczestnicząc w drodze krzyżowej ulicami miasta. Jest to nabożeństwo upamiętniające przejście Jezusa z krzyżem ulicami Jerozolimy na Golgotę. Droga krzyżowa rozpoczęła się w kościele Chrystusa Króla a zakończyła w kościele św. Józefa. Modlitwom przewodniczył ks. Henryk Skolimowski proboszcz parafii św. Józefa.

Pensje

Wysokość nauczycielskich pensji stała się głównym punktem sporu pomiędzy związkami zawodowymi a resortem edukacji. Nauczyciele protestują, bo uważają, że ich zarobki nie pozwalają na godne życie. Na początek kariery nauczyciel w powiecie garwolińskim dostaje niewiele ponad 2 tys. zł do ręki, ale dyplomowany może liczyć nawet na 4 tys. Więcej w materiale Waldemara Jaronia

MISJONARZ

Parafia NMB Królowej Polski w Kościeniewiczach jest kolejną na mapie diecezji siedleckiej, w której odbywały się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Uroczystościom przybycia Świętych Znaków Misyjnych przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk. Wierni z parafii NMB Królowej Polski w Kościeniewiczach, przeżywali w dniach 7 – 14 kwietnia misje ewangelizacyjne, które prowadził ks. Jacek Jaśkowski. Misje wpisują się w obchody jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. Misję ewangelizacyjne są prowadzone, kiedy czasy są niespokojne. Czy tak jest? Izabela Chajkaluk zapytała o to ks. Jacka Jaśkowskiego.

MINISTER

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 12 kwietnia 2019 r.

QUIZ

12 kwietnia Młodzieżowa Rada Miasta Międzyrzec zorganizowała quiz wiedzy o UE. Był to quiz zespołowy dla uczniów szkół średnich. Mimo trwającego strajku w szkołach na konkurs zgłosiła się młodzież z Białej Podlaskiej, Terespola i Międzyrzeca. Ze zwycięzcami i organizatorami quizu rozmawiał Sławomir Karczewski.

GALERIA

13 kwietnia o godzinie 17.00 w Międzyrzeckiej Galerii ES odbędzie się wernisaż wystawy prac malarskich trzech artystów: Barbary Szubińskiej , Mariusza Drzewińskiego i Jacka Wojciechowskiego. Prace można będzie oglądać do 9 maja Jest to wystawa w ramach cyklu „Jubileuszowego”. W tym roku Międzyrzecka Galerii ES obchodzi dwudzieste urodziny. Chociaż historia galerii rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.Z kierownikiem galerii Andrzejem Szczerbickim rozmawiał Sławomir Karczewski:

Waldemar Sabak

W gminie trwają inwestycje drogowe, przygotowywany jest teren pod budowę Otwartych Stref Aktywności. Trwa też proces opracowywania projektu budowy sieci kanalizacyjnej w sołectwie Górzno- Kolonia oraz Reducinie i Mierżączce. Problem jest natomiast z przetargiem na budowę świetlicy wiejskiej w Łąkach.