• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Miedzyrzec

Mieszkańcy gminy Międzyrzec Podlaski spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Dzielili się opłatkiem składali sobie życzenia.

WYROZNIENI

Podczas spotkania noworocznego samorządowców, polityków i przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, tradycyjnie już kilka osób zostało uhonorowanych wpisem do elitarnej, Złotej Księgi Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Wśród nich byli burmistrzowie Garwolina i Łaskarzewa oraz wójt gminy Kłoczew.

Orszak Trzech Kroli

Ponad 2 tys. osób wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który odbył się w Międzyrzecu po raz pierwszy. Na trasie orszaku miały miejsce trzy inscenizacje. Pierwsza zwiastowała wszystkim przybyszom, łącznie z królami o narodzeniu Jezusa. Druga scena to dwór Heroda i jego niepokój na wieść o narodzinach Dzieciątka. Trzecia scena przedstawiała złożenie darów przez mędrców przy żłóbku betlejemskim.

Ewelina Pliszka i Monika Pawlak

Bożonarodzeniowe melodie zabrzmiały w Gminnym Ośrodku Kultury w Wodyniach. W niedzielę 7 stycznia odbył się tam drugi Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Betlejemskie nutki”. Przedstawiamy jeden z utworów. Śpiewają Ewelina Pliszka i Monika Pawlak, akompaniują Michał Pawlak i Janusz Eleryk.

spotkanie w Turowie

Blisko 100 harcerzy z rodzicami przybyło na doroczne spotkanie opłatkowe do Turowa. Spotkanie odbyło się w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Domu Kultury w Turowie.

Krzysztof Wisniewski

Łukowską szkołę muzyczną odwiedził wyjątkowy gość: Krzysztof Wiśniewski. To syn założyciela szkoły Henryka Rick – Wiśniewskiego. Podczas tego spotkania wyjątkowy gość poprowadził warsztaty dla uczennic klasy skrzypiec.

Zelechow Orszak

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia, ulicami Żelechowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Podobnie było w siedmiu innych miejscowościach powiatu garwolińskiego, ale żelechowski korowód był wyjątkowy, bo uczestniczył w nim żywy wielbłąd, na którym jechał proboszcz parafii.

Mariusz Kucewicz

Burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Dużą część audycji zajęły sprawy związane z budżetem samorządu, planowanymi wydatkami i wykonanymi inwestycjami.

orszak

Ulicami Radzynia Podlaskiego już po raz piąty przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 12:00 w kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej. Po Mszy mieszkańcy, z głowami przystrojonymi w papierowe korony, przeszli ulicą Ostrowiecką na Plac Potockiego. Na czele orszaku konno jechali „trzej królowie”- młodzi ludzie, przebrani za mędrców, których znamy z Ewangelii św. Mateusza.