gra miejska

W piątek 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w Łukowie zorganizowana została gra miejska „Przez Łuków śladami historii”. Jej uczestnicy mieli do wybory cztery trasy i dwadzieścia zagadek do rozwiązania. Jak mówią organizatorzy wydarzenia, chodziło o poznawanie miasta i dobrą zabawę.

Dariusz Szustek

Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek zapowiada szybkie ogłoszenie przetargu na sprzedaż zajazdu Zimna Woda. Jest przekonany, że na pewno znajdzie się nabywca, który będzie chciał zainwestować w to miejsce.

Marcin Pasik

Wójt gminy Sokołów Podlaski Marcin Pasik nie odpowiedział wprost o swoich planach wyborczych. Od pewnego czasu mówi się, że zrezygnuje z ubiegania się o reelekcję i spróbuje swoich sił w walce o fotel burmistrza Sokołowa Podlaskiego.

Jerzy Jaron

Oprócz dużej inwestycji komunalnej, drogowych i oświatowych, w gminie Miastków Kościelny realizowane są zadania związane z remontami świetlic wiejskich w dwóch miejscowościach. Koszt tych przedsięwzięć, to ponad pół miliona złotych, ale będą to miejsca integracji mieszkańców. O szczegółach Waldemar Jaroń rozmawia z wójtem gminy Jerzym Jaroniem.

Anna Maria Siarkowska

Do ostrej wymiany zdań, do jakiej doszło podczas spotkania siedlczan z wicepremierem Piotrem Glińskim, odniosła się w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim Anna Maria Siarkowska. Posłanka Partii Republikańskiej i klubu Zjednoczonej Prawicy powiedziała, że trudno dziwić się emocjonalnej reakcji Krzysztofa Tchórzewskiego.

rocznica

Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Goniwilku w gminie Żelechów, jako jedyna w powiecie garwolińskim ma za patrona ks. Jana Twardowskiego. Nadanie szkole imienia wybitnego poety i kaznodziei miało miejsce dziesięć lat temu i przez te lata pieczołowicie kultywowana jest tam pamięć o patronie. W dziesiątą rocznicę tych wydarzeń, w szkole zorganizowano jubileuszowe uroczystości.

Dariusz Szustek

Dobiega końca pierwszy etap prac przy rewitalizacji zalewu Zimna Woda w Łukowie. Wszystko idzie zgodnie z planem – zapewnia burmistrz Dariusz Szustek, i już dziś zaprasza na wielkie otwarcie, które zaplanowano na 1 lipca.

Jubileusz

Jubileusz 70- lecia powstania obchodziło 28 maja Samorządowe Przedszkole im. Misia Uszatka w Pilawie. Uroczystość połączona była z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To ważne wydarzenie dla społeczności Pilawy, bo do przedszkola uczęszcza ponad 300 dzieci i jest jednym z nowocześniejszych w powiecie garwolińskim.

Petycja

Rolnicy z powiatu łukowskiego liczne stawili się na spotkanie, które w poniedziałek 28 maja odbyło się w szkole w Zalesiu. Mieli okazję dyskutować i zadawać pytania wojewodzie oraz przedstawicielom służb weterynaryjnych oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Po kilkugodzinnej dyskusji, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Łuków Bogumiła Rozwadowska odczytała petycję. Jeden z postulatów dotyczył odwołania zastępcy Powiatowego Lekarza Weterynarii.