• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Spotkanie z kibicami_1

W piątek 23 lutego kibice Pogoni Siedlce spotkali się z przedstawicielami Zarządu siedleckiego klubu, trenerem pierwszej drużyny - Dariuszem Banasikiem oraz piłkarzami.

inkubator

Zabytkowy, zrujnowany młyn w Borkach będzie miejscem dla początkujących biznesmenów. W sąsiedztwie do powstającego tam nowoczesnego Parku Nauki, pojawi się pierwszy w powiecie radzyńskim inkubator przedsiębiorczości.

Dariusz Stefaniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła między innymi nieprawomocnego wyroku sądu wobec prezesa WOD-KAN.

Albina Lubian

Decyzje o finansowaniu inwestycji podjął samorząd wojewodztwa mazowieckiego i jeszcze w tym roku rozpocznie się opracowanie dokumentacji projektowej. To sukces, który zwieńczył kilkuletnie starania o realizację tej ważnej dla środowiska inwestycji.

konkurs

21 lutego w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się finał międzyszkolnego konkursu językowego „Moja Ojczyzna – Polszczyzna”.

PRZYSTANEK

Mieszkańcy gminy Konstantynów, korzystający z komunikacji autobusowej na drodze wojewódzkiej nr 811, mają problem. Trzy lata temu zmieniono lokalizację przystanków. Nowe punkty zamiast pomóc, utrudniają życie pasażerom.

Grzegorz Wozniak

Na rolę poszczególnych organów samorządowych zwrócił uwagę Grzegorz Woźniak. Poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Radiem Podlasie dobrze wyrażał się o działalności powiatów, trochę gorzej o Urzędach Marszałkowskich.

rekolekcje

„I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza” - to słowa Ewangelii, które będą myślą przewodnią rozpoczynających się dziś, 22 lutego, w parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie Rekolekcji Odnowy Wiary. Zainauguruje je Msza Święta o godzinie 18.00.

karteczki

Podobno na Święta Wielkanocne wysyłamy ich mniej niż na Boże Narodzenie. Ale jeśli już wysyłamy, to bardzo popularne jest własnoręczne robienie kartek, bądź kupowanie właśnie tych ręcznie robionych. Agnieszka Bolewska-Iwaniuk obserwowała jak powstają kartki.