Ryszard Brodziak

Ponad pół miliona złotych wyodrębnili w tegorocznym budżecie radni gminy Maciejowice na fundusz sołecki. W jego ramach w 36 sołectwach realizowane były lub są różne miejscowe inicjatywy, które polepszają codzienne życie mieszkańców.

Waldemar Kraska

Senator RP Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował postawę Jarosława Puściona. Chodzi o wprowadzone przez przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego ograniczenia w prowadzeniu dyskusji w czasie sesji samorządowych.

Jadwiga Mankowska

Dane demograficzne są rozbieżne z danymi uzyskanymi podczas rekrutacji dzieci do przedszkoli. To między innymi sprawia, że aktualnie w garwolińskich placówkach przedszkolnych zabraknie miejsca dla 44 dzieci. Miasto musi jednak zapewnić wszystkim chętnym realizowanie obowiązku przedszkolnego.

pogoda na lipiec

Mamy lato, chociaż ostatnie dni przypominały jesienną aurę. Na szczęście, to tylko kilkudniowe ochłodzenie. Przed nami kolejne upalne dni z burzami, intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

malowidla

Dwa przystanki w gminie Olszanka zostały pomalowane pod okiem artystów absolwentów Wydziału Malarstwa na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Malowidła wykonali uczniowie szkoły podstawowej w ramach warsztatów artystycznych realizowanego projektu „Miejsca szczególne”. Teraz przystanki w Korczówce i Olszance są ozdobą tych miejscowości.

Lidia Sopel - Sereja

Na nadzwyczajnej sesji, w ostatni piątek czerwca, radni miejscy Łaskarzewa na wniosek burmistrz, obniżyli jej pensję zasadniczą o 20 proc. Atmosfera podczas obrad była chwilami gorąca, ale częściej nieprzyjemna. Oprócz zarobków, zajmowano się urlopem burmistrz i domniemaną promocją na radiowych falach.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 29 czerwca 2018r.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku suszy, mogą liczyć na pomoc rządu. Nowy szef resortu rolnictwa bierze udział w konferencji "Susza w rolnictwie". Potwierdził wcześniejsze deklaracje premiera Mateusza Morawieckiego, że poszkodowani w wyniku żywiołu nie będą pozostawieni sami z tym problemem.

600 - lecie Trzebieszowa

W niedzielę 1 lipca, Mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym w Trzebieszowie rozpoczęły się jubileuszowe uroczystości związane z 600-leciem Trzebieszowa. Eucharystii przewodniczył Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

SANKTUARIUM KODEŃ

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu jest najdalej wysuniętym na wschód polskim Sanktuarium Maryjnym. W bazylice mniejszej znajduje się Cudowny Obraz Matki Bożej. Wokół kościoła św. Anny i Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej rozciąga się teren wprost stworzony do kontemplacji, modlitwy i odpoczynku – Ogród Zielny Matki Bożej, Kalwaria, kościół Ducha Świetego i Zamek Sapiehów.