Burmistrz Dariusz Szustek

W piątkowe popołudnie 2 marca odbyły się w Łukowie miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęła je Msza Święta za Ojczyznę i w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odprawiono w kaplicy Sióstr Nazaretanek. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się przy obelisku poświęconym Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom reżimu komunistycznego. W imieniu obecnych na uroczystości samorządowców wystąpił burmistrz Dariusz Szustek.

Poseł Krzysztof Głuchowski

W piątkowe popołudnie 2 marca odbyły się w Łukowie miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęła je Msza Święta za Ojczyznę i w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odprawiono w kaplicy Sióstr Nazaretanek. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się przy obelisku poświęconym Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom reżimu komunistycznego. Głos zabrał poseł Krzysztof Głuchowski.

Ryszard Grafik

W piątkowe popołudnie 2 marca odbyły się w Łukowie miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęła je Msza Święta za Ojczyznę i w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odprawiono w kaplicy Sióstr Nazaretanek. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się przy obelisku poświęconym Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom reżimu komunistycznego. Jako pierwszy głos zabrał tam Ryszard Grafik, prezes łukowskiego koła ŚZŻAK.

Trzebieszow

W Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora. Jadwigę Celińską zastąpiła Ewa Śledź. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się podczas sesji Rady Gminy Trzebieszów, która odbyła się 1 marca. To nie jedyna zmiana. Obecnie budynek GOKiW przechodzi gruntowny remont.

ks Piotr Kardas

Zmarłego ks. Wincentego Jagodzińskiego wspominał ks. Piotr Kardas

ks Krzysztof Pawelec

Zmarłego ks. Wincentego Jagodzińskiego wspominał ks. Krzysztof Pawelec

ks Jaroslaw Rekawek

Zmarłego ks. Wincentego Jagodzińskiego wspominał ks. Jarosław Rękawek

ks Grzegorz Suchodolski

2 marca w katedrze siedleckiej pożegnano wieloletniego proboszcza parafii Ostrówek, Hadynów, Jedlanka i Grębków.

przedszkole

Budowa pierwszego przedszkola w Gminie Międzyrzec Podlaski dobiega końca. Ruszy z dniem 1 września 2018 roku . Przedszkole oferuje 100 miejsc dla dzieci w wieku 3 do 6 lat.