Malgorzata Ostalowska - Tracz

6 kandydatów z miasta Garwolina i 5 z miasta i gminy Łaskarzew oraz gminy Wilga wystawia Polskie Stronnictwo Ludowe do Rady Powiatu Garwolińskiego.

dozynki

W gościnnym mieście Łaskarzew, 09 września odbyły się dożynki powiatu garwolińskiego, które były dziękczynieniem Bogu za tegoroczne zbiory. Podczas celebry zaprezentowano piękne wieńce i okazałe bochny chleba ze wszystkich gmin powiatu. Włodarze powiatu i grodu nad Promnikiem oraz proboszcz parafii dziękowali rolnikom za ich trud, ale też byli zatroskani o ich los.

Tomasz Sych

Zlot Hufca w Woli Okrzejskiej, zuchowa kolonia w Rakszawie i obóz w Bieszczadach – tak minęło harcerskie lato. A we wrześniu kolejne ważne wydarzenie: Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP w Łukowie.

Michal Mojski

Zlot Hufca w Woli Okrzejskiej, zuchowa kolonia w Rakszawie i obóz w Bieszczadach – tak minęło harcerskie lato. A we wrześniu kolejne ważne wydarzenie: Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP w Łukowie.

Festiwal sekaczy

9 września do Międzyrzeca Podlaskiego przybyli miłośnicy sękaczy i dobrej zabawy. Odbyła się już szósta edycja Bialskiego Festiwalu Sękaczy. Na Placu Jana Pawła II pojawiły się stoiska z sękaczami przygotowane przez lokalnych producentów. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz wypieku sękacza w wykonaniu Pracowni Kulinariów Regionalnych w Perkowicach.

TECZA

Jubileusz „Tęczy” W 2003 roku w Brzozowicy Małej koło Kąkolewnicy powstał zespół ludowy Tęcza. Zespół śpiewa różne piosenki - ludowe, religijne, patriotyczne.

Mariusz Orzelowski

Członkowie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości docenili moje doświadczenie samorządowe i administracyjne powierzając mi kandydowanie na wójta gminy Siedlce – powiedział w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim Mariusz Orzełowski. Gość audycji O Tym Się Mówi odniósł się do słów obecnego wójta Henryka Brodowskiego, który w wątpliwość poddał jego kompetencje do piastowania tego stanowiska.

jubileusz

Z udziałem ministra ochrony środowiska Henryka Kowalczyka i wielu innych osobistości, w Podebłociu w gminie Trojanów świętowano jubileusz 100- lecia powstania szkoły podstawowej. Była to też okazja do oficjalnego otwarcia boiska wielofunkcyjnego, które służyć będzie nie tylko społeczności szkolnej. Minister Kowalczyk zapewnił, że dalej będzie wspierał rozwój gminy Trojanów.

stypendia

Podczas Miejskiej Inauguracji Nowego Roku Szkolnego, która odbyła się 7 września w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim 109-ciu uczniów międzyrzeckich szkół odebrało nagrody finansowe Burmistrza Miasta.