Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek w rozmowie z Radiem Podlasie komentował wybór nowego prezesa ZZO w Adamkach. Jak mówił, trudno na razie liczyć na „nowe otwarcie” w kontaktach gminy z wysypiskiem.

Mariusz Osiak

Na terenie gminy Łuków pojawiły się tablice informujące o wyznaczeniu obszaru zagrożonego wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń. Ustawiono je m.in. w Łazach, Ryżkach i Gręzówce.

Albina Lubian

Przy siedzibie pilawskiego samorządu powstaje plac rekreacyjny z miejscami postojowymi. Będzie też fontanna dające efekt mokrego chodnika, inteligentna ławka z możliwością naładowania telefonu komórkowego czy skorzystania z bezpłatnego Internetu. Teren pięknieje, a sam budynek urzędu czeka na modernizację.

zacmienie

Blisko trzy godziny niezwykłego spektaklu czekają nas w piątek (27 lipca ) wieczorem. Jeśli pogoda pozwoli, będzie można obserwować całkowite zaćmienie Księżyca. Sławomir Miernicki prezes Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii powiedział Radiu Podlasie, że będzie to najdłuższe takie zjawisko w dwudziestym pierwszym wieku. Będzie trwało 103 minuty.

wynagrodzenie

25 lipca radni Gminy Kąkolewnica przyjęli uchwałę w sprawie obniżenia wynagrodzenia wójta gminy. Wójt będzie zarabiał o 125 złotych mniej. Uchwała została przyjęta przy dwóch głosach przeciwnych.

mural

W Parku Przemysłowym, na terenie byłej Cukrowni w Sokołowie Podlaskim można już oglądać mural upamiętniający historię tego zakładu. Autorami malowidła jest grupa artystów z Live Media Crew, działających pod kierunkiem Mateusza Rokickiego.

Czuchleby

W porannej audycji zespołów ludowych i kół gospodyń wiejskich wystąpiło dziś, 26 lipca Koło Gospodyń Wiejskich w Czuchlebach. To już kolejna prezentacja na antenie Katolickiego Radia Podlasie w ramach „Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Wschodniego Mazowsza 2018”.

Wladyslaw Grochowski

Bzdurą i nieporozumieniem nazwał Władysław Grochowski proponowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przebieg obwodnicy Łochowa. Gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi powiedział, że liczy na opamiętanie decydentów.

Stanislaw Kostyra

Ostatnie lata, to w gminie Trojanów widoczny rozwój infrastruktury oświatowej, sportowej, a przede wszystkim komunikacyjnej. Na realizację inwestycji w tym zakresie gmina pozyskuje znaczne środki zewnętrzne z budżetu państwa. O aktualnie wykonywanych inwestycjach, pomocy w pozyskiwaniu środków i rankingu zamożności, z wójtem Stanisławem Kostyrą rozmawia Waldemar Jaroń.