Mariusz Skoczylas

Mariusz Skoczylas chce zostać burmistrzem Radzynia Podlaskiego. Były wicestarosta radzyński i obecny radny rady powiatu w rozmowie z Radiem Podlasie potwierdził, że planuje start w jesiennych wyborach samorządowych.

Mariusz Osiak

Już w sierpniu na terenie gminy Łuków rozpocznie się montowanie instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. To zadanie realizowane w ramach projektów „Czysta Energia w Gminie Łuków” I i II.

Grzegorz Orzelowski

W Siedlcach jest bardzo dużo ludzi dobrej woli, o czym świadczy nasza ostatnia akcja twierdzi Grzegorz Orzełowski. Prezes Agencji Rozwoju Miasta w rozmowie z Radiem Podlasie powiedział, że odpowiedź na dewastację stacji napraw rowerów bardzo go ucieszyła.

opinie

W Łukowie pojawił się ostatnio pomysł na przeprowadzenie modernizacji dworca PKS. Czy jest szansa na realizację tego pomysłu? Jak się okazuje, wszyscy są na tak, ale...

Zbigniew Wozniak

Wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak w rozmowie z Radiem Podlasie komentował „trudną współpracę” ze starostą sokołowskim – Leszkiem Iwaniukiem. Jak mówił, trudno mówić o dbaniu o cały powiat w porównywalnym stopniu.

Wieslaw Gaska

W gminie zainstalowane zostaną pierwsze w powiecie garwolińskim sensory pomiaru powietrza. Cztery czujniki monitorować będą stężenie szkodliwych dla zdrowia pyłów. W dalszej kolejności planuje się wsparcie sensorów dronami, które kontrolować będą dym z kominów i sprawdzać czym mieszkańcy palą w piecach.

Marek Sulima

W poniedziałek, 23 lipca odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowemu programowi ratowania rolnictwa w Polsce - „Plan dla wsi”, który przedstawił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowskiego oraz premier Mateusz Morawiecki. W Białej Podlaskiej konferencję zorganizowali przedstawiciele okręgowej struktury Prawa i Sprawiedliwości prezydent Dariusz Stefaniuk, wicestarosta bialski Janusz Skolimowski oraz Jerzy Szwaja, radny sejmiku Województwa Lubelskiego. W konferencji uczestniczyli również radni powiatu bialskiego m.in. Marek Sulima - przewodniczący komisji rolnictwa, Radosław Sebastianiuk oraz Arkadiusz Maksymiuk.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 20 lipca 2018 r.

Polska zwróciła się do KE o pomoc finansową dla rolników w związku z suszą. Minister rolnictwa Jan Ardanowski przedstawił wniosek w tej sprawie podczas spotkania z komisarzem do spraw rolnictwa Philem Hoganem w Brukseli Do rozmowy doszło przed spotkaniem ministrów rolnictwa z 28 krajów.

Michał Postek

Powracamy do spotkania mieszkańców gminy Łochów z przedstawicielami GDDKiA oraz biura projektowego TRAKT jakie 18 lipca odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3 w Łochowie. Spotkanie dotyczyło budowy planowanej przez GDDKiA tak zwanej obwodnicy Łochowa – inwestycji która ma swoich przeciwników i zwolenników. Podczas spotkania po raz kolejny zaprezentowane zostały przygotowane przez projektantów warianty obwodnicy. Rozmowa o tej inwestycji wzbudziła wiele pytań i emocji i zaangażowała wiele osób. W pewnym momencie nawet merytoryczna dyskusja zeszła na temat dotyczący stanu dróg powiatowych, a jej echa możemy do tej pory śledzić na jednym z portali społecznościowych.