ROCZNIK

„Rocznik Liwski” Tom IX i „Studia genealogiczne” Tom III, to dwa wydawnictwa, które promowano w czwartek, 24 stycznia podczas spotkania w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Obie publikacje, choć różne, to jednak uzupełniają się nawzajem. Znaleźć w nich można szereg interesujących artykułów o tematyce związanej z historią i kulturą pogranicza mazowiecko-podlaskiego.

ZAKLAD

Od marca w Siedlcach ruszy Zakład Rękodzieła Artystycznego. To inicjatywa Fundacji Leny Grochowskiej, która od lat współpracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie podczas plenerów malarskich i konkursu sztuki nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora”.

HOMILIA

W intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego 25 czerwca w siedleckiej katedrze sprawowana była uroczysta Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. Maciej Majek, notariusz pomocniczy w procesie beatyfikacyjnym.

Dariusz Szustek

W centrum Łukowa, przy ulicy Kwiatkowskiego stoi budynek, w którym pomieszczenia na dwóch pietrach są zamknięte na klucz. To była do niedawna siedziba szkoły muzycznej, która przeniosła się do budynku po I LO. Te pomieszczenia chce przejąć powiat łukowski. Starosta Dariusz Szustek ma już też pomysł jak te pomieszczanie zagospodarować.

Albert Baran

Miasto wypowiedziało wojnę tym, którzy w swoich piecach spalają śmieci. Powołana została specjalna komisja, która sprawdzać będzie przestrzeganie przez mieszkańców zakazu spalania śmieci. Niebawem na terenie miasta zainstalowane zostaną sensory pomiaru powietrza, które identyfikować będą zagrożenia.

Miroslaw Walicki

Starosta garwoliński Mirosław Walicki w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił, że zadania jakie sobie postawił w czasie kampanii wyborczej, będzie sukcesywnie realizował. Do najważniejszych zaliczył poprawę funkcjonowania powiatowego szpitala, PKS i prace nad koncepcją przeprawy przez Wisłę w Maciejowicach.

ks Tomasz Koprianiuk

Ponad 100 tys. pielgrzymów ze 156 państw uczestniczy w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Z Polski przybyło ok. 3 tys. 800 osób, a wśród nich grupy z diecezji siedleckiej. Mówi ks. Tomasz Koprianiuk

Stanislaw Zmijan

Poseł PO Stanisław Żmijan w rozmowie z Radiem Podlasie komentował swój udział w poselskiej kontroli, jaka kilka tygodni temu odbywała się w stadninach w Michałowie i Janowie Podlaskim. Wyraził przekonanie, że dobro tych instytucji jest ważne nie tylko z punktu widzenia naszego regionu, ale całego Kraju. W podobnym tonie wypowiadał się na temat budowy autostrady A2 do granicy Polski.

Miroslaw Walicki

Starostwo Powiatowe w Garwolinie i Huta Szkła „Czechy” w Trąbkach wyraziły wolę współpracy w zakresie wyszkolenia i przygotowania młodzieży do pracy w tym prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwie. W planach jest utworzenie współfinansowanej przez hutę klasy branżowej, a na dzień dzisiejszy pomoc w znalezieniu około pół setki pracowników