sesja rady powiatu

Odcinek drogi powiatowej nr 2 przebiegającej przez miejscowość Próchenki (gm. Olszanka) był głównym tematem sesji rady powiatu łosickiego. Podczas sesji radni głosowali w sprawie rozpatrzenia skargi na Zarząd Powiatu Łosickiego i dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łosicach. Obie skargi skierowane przez mieszkańców Próchenek zostały odrzucone większością radnych.

Leszek Budrewicz

Odcinek drogi powiatowej nr 2 przebiegającej przez miejscowość Próchenki (gm. Olszanka) był głównym tematem sesji rady powiatu łosickiego. Przed spotkaniem na komisji rewizyjnej pojawili się mieszkańcy Próchenek, którzy zgłaszali uwagi co do niezgodności wykonania niedawno oddanej jezdni z projektem. Zarząd Dróg i radni przekonywali, ze została zrobiona zgodnie z założeniami.Mówi Leszek Budrewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łosicach.

mieszkancy

Odcinek drogi powiatowej nr 2 przebiegającej przez miejscowość Próchenki (gm. Olszanka) był głównym tematem sesji rady powiatu łosickiego. Przed spotkaniem na komisji rewizyjnej pojawili się mieszkańcy Próchenek, którzy zgłaszali uwagi co do niezgodności wykonania niedawno oddanej jezdni z projektem. Mieszkańcy Próchenek mówili o problemie związanym z odwodnieniem i długością nowo wybudowanych chodników.

Albina Lubian

Gmina Pilawa otrzymała 7 milionów unijnego wsparcia do budowy centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym. Jest to pierwsze tego typu innowacyjne przedsięwzięcie, gdzie zarówno przestrzeń publiczna jak i infrastruktura techniczna będą przyjazne podróżnym i mieszkańcom. Termin realizacji zadania zaplanowano na 2019 rok.

GRZBIETAMI DO DOLU

W sobotę, 14 lipca na zajęcia do siedleckiej księgarni licznie przybyli mali uczestnicy. "Współczesna" przy ul. Katedralnej w Siedlcach to już szósta z księgarń objętych działaniami projektu "Grzbietami do dołu", realizowanymi przez Fundację Podlaskie Centrum Radiowe.

przedszkola

Rozstrzygnięto drugi konkurs na dyrektorów radzyńskich przedszkoli miejskich. Wcześniej, zgodnie z zaleceniem Kuratora Oświaty radzyńskie przedszkole miejskie zostało podzielone. Pierwszy konkurs unieważniono pod koniec czerwca. Jak poinformował burmistrz Radzynia Podlaskiego, Jerzy Rębek, placówkami pokierują: Anna Fijałek, Anna Niewęgłowska i Jolanta Król. Mówi Jerzy Rębek

Tadeusz Kowalczyk

Kondycja PKS nie jest najlepsza, lecz jeszcze jest do opanowania- uważa Tadeusz Kowalczyk, który od 1 lipca prezesuje spółce. Wprawdzie samorządowy przewoźnik ma ujemny wynik finansowy, ale jest wypłacalny, i aby wyjść na prostą, potrzeba zdecydowanych działań.

ZBIGNIEW GNAT-WIETESKA

600-lecie garwolińskiej parafii cz.10. Na przestrzeni wieków, ma terenie parafii Przemienienia Pańskiego urodziło się lub przebywało wiele osób, które miały znaczny wpływ na losy Polski i małej ojczyzny, jaką był Garwolin. Wśród nich byli prezydenci, premier, naczelnik państwa, oficerowie, lekarze, bojownicy o niepodległość kraju i inni. Takich osób, które przewinęły się przez dzieje parafii było wiele, o kilkunastu z nich opowiada dr hab. Zbigniew Gnat- Wieteska:

Marek Chcialowski

Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie jest rówieśnikiem odrodzonej Polski, dlatego jubileusz będzie miał szczególny wymiar. 20 października, podczas święta szkoły odsłonięty zostanie pomnik upamiętniający te rocznice. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z Markiem Chciałowskim- starostą powiatu garwolińskiego.