Jerzy Jaron

Prawie trzy kilometry dróg gminnych i powiatowej zniszczonych przez niekorzystne warunki atmosferyczne zostanie naprawionych w gminie Miastków Kościelny. Będzie to możliwe dzięki otrzymanym dotacjom z budżetu państwa, na które promesy wręczył samorządom wojewoda mazowiecki.

Trzeciak

Stowarzyszenie Aktywnych „Trzeciak” w Trzebieszowie powstało w 2016 roku z reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich. Liczy 45 osób. Posiada swoją stronę internetową i profil na Facebooku. Działania stowarzyszenia ukierunkowane są na integrowanie mieszkańców.

MIROSLAWA MISZKURKA

Po niespełna dwóch latach oczekiwań, gmina Żelechów otrzymała promesę na naprawę drogi zniszczonej przez nawalne deszcze. To kolejna pomoc ze strony wojewody dla żelechowskiego samorządu w modernizacji infrastruktury drogowej. Od samorządu województwa też popłynęły pieniądze, ale na inne inwestycje.

Janusz Koziol

O czym rozmawiały ze starostą Januszem Koziołem pielęgniarki z łukowskiego szpitala? Czym zakończy się obwodnica? I jakie podwyżki otrzymali pracownicy Starostwa Powiatowego i podległych jednostek? O tym rozmawialiśmy dziś ze starostą łukowskim Januszem Koziołem.

Albert Baran

Wysokie temperatury nie odpuszczają, a lejący się z nieba żar daje się we znaki nie tylko mieszkańcom, ale też służbom miejskim. W Garwolinie zakwitła woda w rzece, słońce wypala trawniki, a dwie kurtyny wodne ustawione w centrum miasta nie zapewnia dostatecznej ochłody, bo w siedemnastotysięcznym Garwolinie nie ma kąpieliska z prawdziwego zdarzenia.

Ciechanowiec

Było pisanie wniosków, szukanie eksponatów, czekanie na wyniki konkursów, aż przyszedł ten dzień. Najpierw 27 czerwca (br.) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawarł umowę z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu w sprawie dofinansowania zadania „Powiększenie kolekcji zabytkowych ciągników rolniczych” w ramach programu Kolekcje muzealne, potem 4 lipca podpisano kolejną umowę o dofinansowania zadania „Powiększenie kolekcji zabytkowych silników stacjonarnych” również z programu Kolekcje muzealne.

ZAWODY

W sobotę, 28 lipca na Bugu w Drohiczynie odbyły się 17. zawody spławikowe „O Puchar Burmistrza Drohiczyna”. Nad Bugiem zawsze można spotkać kogoś z wędką, kiedy są zawody robi się nawet tłoczno, w tych zawodach udział wzięło 39 osób. Przyjechali żeby odpocząć na łonie natury, zmierzyć się po raz kolejny z dziką rzeką i spotkać innych wędkarzy, którzy nad Bugiem czuja się najlepiej.

Gonczyce

Ponad 40 osób w różnym wieku, ale z jednakową pasją kultywują kulturę regionalną. Przez śpiew, muzykę i taniec zespół sięga głównie do ludowej twórczości, która ocalała przed ludzką niepamięcią, ale również propaguje patriotyzm poprzez inscenizacje wojennych potyczek rozgrywanych na polach ziemi sobolewskiej. Powstały jedenaście lat temu Zespól Ludowy z Gończyc w gminie Sobolew, który tworzą niejednokrotnie całe rodziny, jest kulturalną wizytówką powiatu garwolińskiego.

SPOLECZNA

Powracamy do tematu budowy obwodnicy Łochowa. Jest to inwestycja zaplanowana na lata 2022-2024 przez Generalnę Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, a jej celem jest wyprowadzenie ruchu z centrum Łochowa, Budzisk i Gwizdał oraz rozwiązanie problemu nieprzepustowego skrzyżowania DK 62 i DK 50. Cała inwestycja obecnie jest na etapie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i już teraz spotyka się z protestem mieszkańców m.in. starej części Łochowa, przez którą obwodnica ma przebiegać.