Lucjan Kotwica

Będzie remont drogi Borki- Wola Chomejowa w powiecie radzyńskim. Wykonawca został już wyłoniony, a w przyszłym tygodniu ma nastąpić podpisanie umowy. Będzie potrzebna pożyczka- o tym na czwartkowej sesji zdecydowała rada powiatu.

Poradnia

Po prawie pół wieku funkcjonowania, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Garwolinie ma wreszcie własną siedzibę. Do tej pory wynajmowała pomieszczenia w kolejnych pięciu lokalizacjach na terenie miasta, a korespondencja kierowana jest nadal na poprzednie adresy. 17 października odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby placówki. Pomieszczenia poświęcił ks. Jarosław Sawiuk z parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie, a relację z wydarzenia przygotował Waldemar Jaroń.

DEBATA

Zbigniew Kot i Arkadiusz Janus powalczą w tegorocznych wyborach samorządowych o fotel burmistrza Międzyrzeca. W czwartek 18 października kandydaci ubiegający się o to stanowisko uczestniczyli w debacie, odpowiadając na pytania dziennikarzy, publiczności oraz zadawane sobie nawzajem.

koronacja sanktuariow

W środę 17 października w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyła się uroczysta Koronacja Sanktuariów Matki Bożej Pielgrzymującej. Dokonano tego poprzez nałożenie korony na obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, który wzorowany jest na Prasanktuarium, czyli kaplicy z Szensztatu. Korony nałożono na 21 obrazów.

Albina Lubian

Samorząd miasta i gminy Pilawa od lat plasuje się w powiatowej czołówce w rankingach zrównoważonego rozwoju, pozyskiwania środków unijnych czy prowadzonych inwestycji. Kilka dni temu do swoistej kolekcji zdobytych certyfikatów dołączył Samorządowego Lidera Edukacji.

KGW

„W 100-lecie niepodległości Polski warto mówić o zasługach kobiet w dziele jej odzyskiwania” - powiedziała wicemarszałek Senatu Maria Koc podczas konferencji "Fenomen kobiety w kształtowaniu polskiej wsi – wczoraj, dziś i jutro", która odbyła się w Senacie 9 października.

Adam Struzik

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, po raz drugi zwyciężył w plebiscycie PortalSamorzadowy.pl na najlepszego samorządowca w kategorii marszałek. Nagrodę odebrał 18 października podczas Forum Rozwoju Mazowsza. Posłuchaj

karetki

Tegoroczne obchody Dnia Ratownika Medycznego miały w Garwolinie wyjątkowy wymiar, ponieważ połączone były z uroczystością poświęcenia dwóch nowoczesnych ambulansów ratownictwa medycznego, które wzbogaciły tabor szpitala powiatowego. Zakup pojazdów to przykład dobrej współpracy strony rządowej i samorządowej różnych szczebli.

spotkanie

16 października odbyło się - przełożone z sierpnia z powodu upałów - spotkanie z książką w księgarni "Krokus" w Garwolinie. Korzystającym tego dnia z oferty księgarni, animatorzy Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe proponowali kilkunastominutowe aktywności wokół książki, półek księgarni i czytelnictwa.