• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

MARTA SOSNOWSKA

87 osób przystąpiło dziś, 7 maja do egzaminu maturalnego z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim. Na miejscu był wóz transmisyjny Katolickiego Radia Podlasie.

DYREKCJA ZSS

87 osób przystąpiło dziś, 7 maja do egzaminu maturalnego z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim. Na miejscu był wóz transmisyjny Katolickiego Radia Podlasie.

Anna Sochacka

Wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka w rozmowie z Radiem Podlasie odniosła się do ostatniego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego, w którym miasto zajęło odległe miejsce. W rankingu wzięto m.in. udział dochodów własnych w dochodach ogółem, stosunek nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem - bez poręczeń, relację zobowiązań do dochodów ogółem i udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących.

uroczystosc

77 pocztów sztantarowych i około 700 strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wzięło udział w wyjątkowych uroczystościach, które 6 maja miały miejsce na terenie góreckiego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia odsłonięto jedyny w powiecie pomnik poświęcony strażakom z całego powiatu garwolińskiego.

Sylwester Muszynski

W najbliższy poniedziałek 7 maja ruszają zapisy na III Pieszy Rajd Śladami kapitana „Ostoi”. Organizatorzy zachęcają do udziału w tym dwudniowym wydarzeniu i zapewniają moc atrakcji, w tym m.in. spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela Komisja Europejska wydała decyzję umożliwiającą rolnikom skorzystanie z odstępstwa od obowiązku zastosowania w roku 2018 jednej z praktyk zazielenienia − dywersyfikacji upraw.

Anna Przybysz

Parafia św. Jana Chrzciciela w Górznie ma już 533 lata i jest jedną ze starszych w dekanacie garwolińskim. Wielokrotnie zmieniała swoją przynależność w ramach kościelnych struktur administracyjnych, a od 100 lat jest w diecezji siedleckiej. O historii parafii opowiada Anna Przybysz, nauczycielka i parafianka.

uczniowie

Matury 2018 oficjalnie rozpoczęte. Dziś, 4 maja absolwenci szkół ponadgimnazjalnych przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Katolickie Radio Podlasie towarzyszyło maturzystom z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, których po zakończonym egzaminie zapytaliśmy o ich wrażenia.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie odpowiadał na pytania związane z uchwalaniem planu zagospodarowania przestrzennego samorządu. Tłumaczył, że mimo wielu starań, nie wszystkie postulaty mieszkańców da się spełnić. Zwrócił również uwagę na zapóźnienia przy tych pracach, które obecnie skutkują wieloma nieporozumieniami.