SESJA

O udziale ludowców w odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz udziale w wojnie polsko- bolszewickiej 1920 roku dyskutowano w trakcie sesji popularno- naukowej zorganizowanej w Garwolinie. Wpisuje się ona w kalendarz wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

OLSZANKA

XI Zimowe Halowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Strazy Pożarnych Powiatu Łosickiego odbyły się w Olszance. W zawodach startowało 7 drużyn męskich OSP i 2 żeńskie.

akcja Daj wlos

Dziewięć uczennic z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie razem z pedagog Anitą Olszewską postanowiło włączyć się w akcję „Daj włos”. Wszystkie pojawiły się w poniedziałkowy poranek w salonie fryzjerskim należącym do Izabeli Chmielewskiej, która współpracuje z fundacją Rak’n’Roll prowadzącą akcję ścinania włosów i przekazywania ich do wykonania peruk.

Adam Abramowicz

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Abramowicz w audycji O Tym Się Mówi komentował postanowienie Ministerstwa Rolnictwa o przeniesieniu pokazu koni czystej krwi arabskiej z Janowa Podlaskiego do Warszawy. Parlamentarzysta w rozmowie z Radiem Podlasie nie krył rozczarowania decyzją w tej sprawie.

soltysi

Ponad pół setki sołtysów i przedstawicieli rad sołeckich z powiatu garwolińskiego uczestniczyło w spotkaniu z parlamentarzystami, wicewojewodą mazowieckim i przedstawicielami instytucji powołanych do wspierania rolników. Spotkanie związane było z przypadającym w dniu 11 marca Dniem Sołtysa. Relacja Waldemara Jaronia

BEATA

Beata Kołodziejczuk mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego od blisko 3 lat walczy z rakiem. Mimo choroby nadal pomaga innym.

MOSiR

W poniedziałek, 19 marca rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim. Odbyła się także rozmowa kwalifikacyjna z kandydatką. Konkurs wygrała pełniąca dotychczas obowiązki dyrektora tej placówki Agnieszka Włoszek.

Jarmark Wielkanocny

W niedzielę, 18 marca na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu odbył się Jarmark Wielkanocny.

KAKOLEWNICA

94 zawodników z województwa lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego uczestniczyło w Otwartych Mistrzostwa Powiatu Radzyńskiego w Szachach w ramach - Grand Prix Lubelszczyzny. Turniej odbył się w niedzielę 18 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zbigniewa Ładnego.