• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

Wyroznieni

Trzy nauczycielki szkół prowadzonych przez powiat garwoliński otrzymały akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, a najbardziej utytułowany lekkoatleta w powiecie garwolińskim otrzymał od starosty nagrodę finansową. Uroczystość odbyła się 27 grudnia. Relacja Waldemara Jaronia

starosta Janusz Koziol

Rada Powiatu Łukowskiego powołała komisję, która ma przeprowadzić konkurs na dyrektora łukowskiego szpitala. Stosowna uchwałę podjęto na sesji tuż przed świętami. Podczas obrad dyskutowano też o najważniejszych inwestycjach, które powinny zostać teraz przeprowadzone w łukowskim szpitalu. Podczas obrad radni pytali również o obecną sytuację w placówce. Dopytywali jakie plany ma Zarząd Powiatu. W odpowiedzi od starosty Janusza Kozioła usłyszeli:

Biegacze Pomagacze

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia gościliśmy na naszej antenie Biegaczy Pomagaczy: Marka Czerneckiego, Marcina Rychtę i Kacpra Sacharczuka. Rozmawialiśmy z nimi o tym, jak pasja przeradza się we wspólne działanie na rzecz potrzebujących osób.

Kosciol w Czemiernikach remont

Trwa remont zabytkowego kościoła w Czemiernikach w powiecie radzyńskim. Parafia otrzymała na ten cel prawie dwa miliony unijnego dofinansowania. Prace mają przywrócić świetność wnętrzu świątyni. Rozpoczęły się latem i mają potrwać jeszcze pół roku.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 22 grudnia 2017 r

Co jakiś czas odżywa temat włączenia rolników do powszechnego systemu ubezpieczeń. Tymczasem w kręgach rządowych nie ma planów dotyczących zmiany funkcjonowania rolniczych ubezpieczeń społecznych powiedział Radiu Podlasie wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski. Oddzielny system ubezpieczeń rolników działa w wielu krajach Unii Europejskiej. Rafał Romanowski powiedział, ze urealniono minimalne emerytury dla wszystkich grup zawodowych, także rolników. Wiceminister Romanowski powiedział, że w dalszym ciągu KRUS będzie kładła duży nacisk na działania na rzecz bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

Zenon Stefanowski

Gmina Kłoczew znalazła się w gronie czterdziestu gmin w Polsce, gdzie będzie realizowany pilotażowy projekt modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji. W ramach projektu przeprowadzone zostaną darmowe szkolenia i warsztaty dla blisko 200 dorosłych mieszkańców gminy. Z innego projektu skorzysta pół tysiąca uczniów szkół podstawowych.

spektakl

Młodzi mieszkańcy Radzynia Podlaskiego stworzą sztukę teatralną opartą na jednej z legend Pałacu Potockich. Przedsięwzięcie zrealizuje Powiatowa Biblioteka Publiczna dzięki grantowi z programu „Równać Szanse” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności. Przekazane fundusze to osiem i pół tysiąca złotych. Sztuka zostanie wystawiona w przyszłym roku, wpisując się w obchody jubileuszu Radzynia Podlaskiego.

Andrzej Sitnik

Lider ugrupowania Bezpartyjne Siedlce Andrzej Sitnik był gościem Marcina Jabłkowskiego w pierwszym po Świętach wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Tematem rozmowy były rozmowy o wspólnym kandydacie miejskiej opozycji na prezydenta w przyszłorocznych wyborach, a także kwestie związane z finansami samorządu.

KONCERT

26 grudnia wieczorem w murach najstarszego kościoła w Międzyrzecu Podlaskim zabrzmiały kolędy i pastorałki oraz bożonarodzeniowe piosenki w wykonaniu scholi dziecięco - młodzieżowej, chóru kameralnego „Veritatis” oraz solistów. Wśród wykonawców była także 4 letnia Wiktoria, która zaśpiewała pastorałkę „Gwiazdki świecą nad stajenką”.