Audycja rolnicza

Na Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Projekt uzasadniał wiceminister Ryszard Zarudzki.

Krzysztof Kryszczuk

Wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk w rozmowie z Radiem Podlasie docenił poparcie, jakim Prawo i Sprawiedliwość cieszyło się w wyborach samorządowych. Wyraził również zadowolenie z wyniku wyborów w powiecie siedleckim i zapowiedział kolejne inwestycje na terenie swojej gminy.

Jerzy Jaron

W gminie Miastków Kościelny dobiega końca realizacja dwóch dużych i ważnych inwestycji. Jedną z nich jest adaptacja budynku po byłym przedszkolu na żłobek, który z początkiem przyszłego roku rozpocznie swoją działalność, drugą zaś kolejny etap rozbudowy oczyszczalni ścieków i budowy sieci kanalizacyjnej.

Elzbieta Lanc

Mieszkańcy Mazowsza najliczniej ruszyli do urn. Frekwencja w naszym województwie wyniosła ponad 61 proc. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez PKW w naszym regionie przedstawiciele obecnie rządzącej koalicji PO-PSL zdobyli najwięcej mandatów – 26. 24 przypadły PiS, a jeden Bezpartyjnym Samorządowcom. Mówi Elżbieta Lanc

Marek Zawada

Szpital w Radzyniu Podlaskim otrzymał 4,5 mln złotych dofinansowania na zakup rezonansu magnetycznego. Środki pochodzą z RPO Województwa Lubelskiego. W ramach projektu placówka zakupi też specjalistyczne łóżka, aparaty RTG i nowoczesny sprzęt. To nie jedyne środki pozyskane ostatnio przez tę instytucję.

Robert Golaszewski

Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski w dzisiejszej audycji O Tym Się Mówi komentował wyniki wyborów samorządowych w swoim mieście i gminie, a także w powiecie. Podziękował wyborcom za kredyt zaufania, jaki mu udzielili.

Grzegorz Wozniak

Przez najbliższe pięć lat Prawo i Sprawiedliwość będzie samodzielnie rządzić powiatem garwolińskim. To duży kredyt zaufania otrzymany od wyborców, ale i odpowiedzialność za powiat. Czy w związku z tym przejęcie władzy wiązać się będzie ze zmianami kadrowymi i stylu rządzenia?

WIECZOR SWIETYCH

W kościele Świętego Brata Albert w Łukowie trwają przygotowania do Wieczoru Świętych, odbędzie się on 31 października. Na spotkanie zaprasza młodzież z Oazy, która przygotowuje to wydarzenie pod kierunkiem ks. Kamila Frączka.

Piotr Płudowski

Za nami wybory samorządowe. Ale mieszkańcy Łukowa będą głosować jeszcze raz. W niedzielę 4 listopada zdecydują o tym, kto zostanie burmistrzem. Obu kandydatów na urząd burmistrza poprosiliśmy o komentarze do wyników wyborów. Mówi Piotr Płudowski.