Agnieszka Pasztor

Agnieszka Pasztor wspomina ś.p. Ewę Pankiewicz/ nagranie z 29 kwietnia 2019 r.

Wielkanocne piesni w Turowie

IV Koncert Pieśni Wielkanocnych odbył się w niedzielę, 28 kwietnia w kościele parafialnym w Turowie k. Kąkolewnicy.

Jerzy Jaron

Tegoroczne Dni Ochrony Przeciwpożarowej zainaugurowane zostaną w gminie Miastków Kościelny obchodami jubileuszu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszówce, która otrzyma też nowy sztandar.

Piotr Pludowski

Wzrost cen na składowisku w Adamkach oraz wzrost cen prądu i paliwa – to główne czynniki, które jak mówi nam burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, mają wpływ na zwiększenie kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi. To zaś oznacza, że mieszkańców czekają w najbliższym czasie podwyżki cen opłat za odbiór i składowanie odpadów.

bieg z jajem

Blisko 150 osób wzięło udział w II edycji „Biegu z Jajem”. Bieg i marsz Nordic Walking na dystansie 5 km odbył się 27 kwietnia w Parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk w rozmowie z Radiem Podlasie powiedział, że postawa posła Marcina Duszka w sprawie międzyrzeckiego szpitala nie przyniosła niczego dobrego. Samorządowiec skrytykował również parlamentarzystę za używany przez niego język i ataki pod adresem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jacek Bronisz

Według prezesa garwolińskiego PWiK decydujący wpływ na znaczną podwyżkę za odprowadzane ścieki i mniejszą za pobraną wodę miała budowa kanalizacji sanitarnej i rozbudowa oczyszczalni ścieków, które współfinansowane były ze środków unijnych. -Miasto nie może sprzeciwić się cenie, bo od tego jest organ regulacyjny...- podkreśla Jacek Bronisz.

Homilia

W sobotę, 27 kwietnia parafia katedralna Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach obchodzi 100-lecie swojego powstania. W samo południe sprawowana była Msza św. jubileuszowa. Eucharystii przewodniczył Kardynał Stanisław Ryłko, który jest Archiprezbiterem Bazyliki Santa Maria Maggiore w Rzymie, a wcześniej przez ponad 20 lat z ramienia Watykanu był odpowiedzialnym za Światowe Dni Młodzieży.

Kardynal Stanislaw Rylko

Jubileusz parafii katedralnej w Siedlcach, blisko 30-letnia praca w Papieskiej Radzie ds. Świeckich, wspomnienie Światowych Dni Młodzieży – to tematy rozmowy Moniki Sadowskiej z kardynałem Stanisławem Ryłko, archiprezbiterem i administratorem papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie.