rajd na stulecie

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości wczoraj (4 listopada) w Trzebieszowie odbył się Rodzinny Rajd - marsz Nordic Walking. 3 kilometrową trasę pokonało około 100 osób.

Piotr Pludowski

Piotr Płudowski z Alternatywy dla Łukowa został nowym burmistrzem Łukowa. W drugiej turze wyborów, jak wynika z nieoficjalnych jeszcze danych, zagłosowało na niego 6 tysięcy 330 wyborców.

Anna Kuszneruk

W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej pożegnano śp. Annę Kuszpit, prezesa Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Lata współpracy ze śp. Anną Kuszpit miło wspomina także Anna Kuszneruk, członek Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.

Andrzej_Sochal

W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej pożegnano śp. Annę Kuszpit, prezesa Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Ks. kan. Andrzej Sochal, dyrektor Katolickiego Radia Podlasie tak wspominał śp. Annę Kuszpit:

Dariusz_Denisuk

W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej pożegnano śp. Annę Kuszpit, prezes Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Słowo Boże do zgromadzonych wygłosił ks. Dariusz Denisiuk.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 2 listopada 2018 r.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że zniesienie ograniczeń w imporcie polskiej wieprzowiny do Stanów Zjednoczonych to sukces polskiego rządu. Jak mówi zareagowano „wszystkimi dostępnymi kanałami”. Pomoc w rozwiązaniu problemu zaoferowała też Komisja Europejska. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że USA zniosły ograniczenia na import wieprzowiny z szesnastu polskich zakładów, które maja uprawnienia eksportowe. Restrykcje nadal obowiązują w stosunku do trzech polskich zakładów.

Marek Chcialowski

Staraniem garwolińskiego starostwa powiatowego wydana została publikacja „Powiat garwoliński, pałace, dwory, folwarki”. Jak napisał we wstępie starosta Marek Chciałowski, dzięki temu albumowi „ odkrywamy nieznane karty z naszego powiatu, dowiadujemy się, jak bogaty był nasz rejon i jak wiele miejsc ma swoje ciekawe, zapomniane dzieje”. W publikacji opisano 165 miejsc i opatrzono ponad 800 ilustracjami

Jerzy Szkamruk

„Złączyć się z narodem” to tytuł filmu dokumentalnego, w reżyserii Jerzego Szkamruka, który w tym miesiącu, na specjalnych dodatkowych seansach można oglądać w Kinie Łuków. To opowieść o potomkach polskich zesłańców wywiezionych do Kazachstanu.

odsloniecie tablicy

W Żakowoli Starej koło Kąkolewnicy została odsłonięta tablica upamiętniająca Henryka Wocha - mieszkańca tej wsi, społecznika.