Ryszard Grafik

W piątkowe popołudnie 2 marca odbyły się w Łukowie miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęła je Msza Święta za Ojczyznę i w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odprawiono w kaplicy Sióstr Nazaretanek. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się przy obelisku poświęconym Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom reżimu komunistycznego. Jako pierwszy głos zabrał tam Ryszard Grafik, prezes łukowskiego koła ŚZŻAK.

Trzebieszow

W Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora. Jadwigę Celińską zastąpiła Ewa Śledź. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się podczas sesji Rady Gminy Trzebieszów, która odbyła się 1 marca. To nie jedyna zmiana. Obecnie budynek GOKiW przechodzi gruntowny remont.

ks Piotr Kardas

Zmarłego ks. Wincentego Jagodzińskiego wspominał ks. Piotr Kardas

ks Krzysztof Pawelec

Zmarłego ks. Wincentego Jagodzińskiego wspominał ks. Krzysztof Pawelec

ks Jaroslaw Rekawek

Zmarłego ks. Wincentego Jagodzińskiego wspominał ks. Jarosław Rękawek

ks Grzegorz Suchodolski

2 marca w katedrze siedleckiej pożegnano wieloletniego proboszcza parafii Ostrówek, Hadynów, Jedlanka i Grębków.

przedszkole

Budowa pierwszego przedszkola w Gminie Międzyrzec Podlaski dobiega końca. Ruszy z dniem 1 września 2018 roku . Przedszkole oferuje 100 miejsc dla dzieci w wieku 3 do 6 lat.

Dariusz Stopa

Do sytuacji walki z ASF w naszym regionie nawiązał starosta siedlecki Dariusz Stopa w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim w Radiu Podlasie. Gość audycji O Tym Się Mówi przekonywał, że jest to problem dotyczący wszystkich producentów trzody chlewnej.

Leszek Misiak

Już blisko 100 kamer obserwuje to co dzieje się w rożnych miejscach Łukowa. Miejski monitoring jest wciąż rozbudowywany. To, co rejestrują kamery, obserwują łukowscy policjanci.