Tomasz Czerski

Na oddziale chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym w Węgrowie otwarto kolejną galerię prac malarskich. Tym razem pacjenci mogą podziwiać dzieła Małgorzaty Konopińskiej, na co dzień nauczycielki, a po pracy – artystki, która w swoich obrazach pragnie wyrazić siebie i swoje zamiłowanie do podróży. Oficjalne otwarcie galerii zorganizowano w środę, 27 lutego z inicjatywy ordynatora oddziału kardiologii, dr Tomasza Czerskiego. POSŁUCHAJ

Hala

Pełnowymiarowa hala sportowa przy Zespole Szkół nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie jest jedyną w powiecie garwolińskim, która ma imię i drugą w Polsce, której nadano nazwę Hala Stulecia. Uroczystości związane z nadaniem imienia obiektowi miały szczególny wymiar. Relacja Waldemara Jaronia

Przedszkolaki z Siedlec

W czwartek, 28 lutego redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 23 w Siedlcach. Podczas wizyty w radiu mali siedlczanie wzięli udział w nagraniu, a jednym z tematów rozmowy był tłusty czwartek.

Szczepan Niebrzegowski

W zeszłym tygodniu technicy radiolodzy z radzyńskiego szpitala powiatowego grupowo przeszli na urlopy zdrowotne w ramach nieoficjalnego protestu. Pacjentów odsyłano do Łukowa i Parczewa. Teraz część pracowników wróciła już ze zwolnień, ale temat podwyżek wciąż jest aktualny. Poruszył go radny powiatowy Jakub Jakubowski. Podczas ostatniej sesji pytał, czy pracujący w szpitalu technicy zostaną pominięci w podwyżkach ze względu na nieformalny protest. Mówi Szczepan Niebrzegowski

Jakub Jakubowski

W zeszłym tygodniu technicy radiolodzy z radzyńskiego szpitala powiatowego grupowo przeszli na urlopy zdrowotne w ramach nieoficjalnego protestu. Pacjentów odsyłano do Łukowa i Parczewa. Teraz część pracowników wróciła już ze zwolnień, ale temat podwyżek wciąż jest aktualny. Poruszył go radny powiatowy Jakub Jakubowski. Podczas ostatniej sesji pytał, czy pracujący w szpitalu technicy zostaną pominięci w podwyżkach ze względu na nieformalny protest. Mówi radny Jakub Jakubowski.

ksiazka

„Węgrowskie drogi do niepodległości” - to wspaniały album ukazujący historie Węgrowa i powiatu węgrowskiego z okresu odzyskiwania niepodległości przez Polskę oraz lat II Rzeczypospolitej.

Jerzy Rebek

Radni Rady Miasta Radzyń Podlaski zgodzili się na zaciągnięcie pożyczki na nowe oświetlenie ulic. W ramach programu SOWA w mieście ma pojawić się więcej latarni. Zmiana oświetlenia z sodowego na ledowe ma przynieść oszczędności.

Biblioteka

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radzyniu Podlaskim najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostanie zamknięta. Podczas ostatniej sesji radni powiatowi zadecydowali o rozpoczęciu procesu, który zakończy się przekazaniem zadań powiatowych Miejskiej Bibliotece Publicznej.

biogazownia

Na pomysł przekazywania śmieci biodegradowalnych do biogazowni wpadła jedna z radnych Rady Miasta Radzyń Podlaski. Miałby to być sposób na obniżenie rosnących kosztów wywozu śmieci, bo miasto czeka kolejna podwyżka ze strony zakładu w Adamkach.