umowa

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego gmina Miastków Kościelny pozyskała ponad milion złotych na termomodernizację trzech obiektów użyteczności publicznej: dwóch szkół i siedziby władz gminy. 26 listopada podpisana została umowa na realizację tego zadania.

Grzegorz Wozniak

Podczas konferencji prasowej, poseł ziemi garwolińskiej podsumował wybory samorządowe. Z inwestycyjnych priorytetów wymienił budowę mostu na rzece Wiśle i poprawę stanu obwałowań tej rzeki na terenie powiatu oraz modernizację dróg. Zasygnalizował też niektóre zaniechania poprzedników w powiecie, między innymi związane z dotacją na zakup karetki.

kabarety

9 kabaretów o różnych formach i stylach scenicznych oraz zróżnicowanym składzie wiekowym i ilościowym z województwa lubelskiego wystąpiło wczoraj (25 listopada) w XIX Wojewódzkich Spotkaniach Kabaretowych w Kąkolewnicy.

Anna Laskowska

Zaprzysiężona 23 listopada burmistrz Łaskarzewa Anna Laskowska przyznaje, że swoją pracę na tym stanowisku traktować będzie jako służbę, a wykonywać ją zamierza nie poprzez rządzenie, a zarządzanie, bazowanie na kapitale i potencjale ludzkim. Na sesji tej wybrano też prezydium rady miasta.

Siatkowka Huragan

Siatkarze drugoligowego Huraganu Międzyrzec Podlaski przegrali we własnej hali z UKS Centrum Augustów 2:3.

Wieslaw Mazurek

Elżbieta Pieśko przewodniczącą rady gminy Radzyń Podlaski. Wiceprzewodniczący też z opozycji. Komentarz wójta: Rada jest niekompetentna

Olszanka

W czwartek 22 listopada w Olszance odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy. Obrady rozpoczął Danek Januszewski - najstarszy radny obecnej kadencji. Radni po odebraniu zaświadczenia na radnego złożyli ślubowanie. Następnie w tajnym głosowaniu wybrali Przewodniczącego Rady Gminy.

Mariusz Majczyna

Podczas I sesji Rady Gminy Kąkolewnica radni złożyli ślubowanie. Wybrali też przewodniczącego, którym został Mariusz Majczyna.

Anna Mroz

23 listopada na inauguracyjnej sesji Rady Gminy Kąkolewnica Anna Mróz złożyła ślubowanie. - To początek ważnej i trudnej drogi, której celem będzie realizacja działań na rzecz lokalnej społeczności. Chcę we współpracy z radą, sołtysami i mieszkańcami realizować te działania, które są najbardziej potrzebne. Również będę współpracować z samorządem powiatowym, wojewódzkim i Urzędem Marszałkowskim - mówiła w swoim pierwszym wystąpieniu nowo wybrana Wójt Gminy Kąkolewnica Anna Mróz.