Przedszkolaki z Siedlec

W czwartek, 28 lutego redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 23 w Siedlcach. Podczas wizyty w radiu mali siedlczanie wzięli udział w nagraniu, a jednym z tematów rozmowy był tłusty czwartek.

Szczepan Niebrzegowski

W zeszłym tygodniu technicy radiolodzy z radzyńskiego szpitala powiatowego grupowo przeszli na urlopy zdrowotne w ramach nieoficjalnego protestu. Pacjentów odsyłano do Łukowa i Parczewa. Teraz część pracowników wróciła już ze zwolnień, ale temat podwyżek wciąż jest aktualny. Poruszył go radny powiatowy Jakub Jakubowski. Podczas ostatniej sesji pytał, czy pracujący w szpitalu technicy zostaną pominięci w podwyżkach ze względu na nieformalny protest. Mówi Szczepan Niebrzegowski

Jakub Jakubowski

W zeszłym tygodniu technicy radiolodzy z radzyńskiego szpitala powiatowego grupowo przeszli na urlopy zdrowotne w ramach nieoficjalnego protestu. Pacjentów odsyłano do Łukowa i Parczewa. Teraz część pracowników wróciła już ze zwolnień, ale temat podwyżek wciąż jest aktualny. Poruszył go radny powiatowy Jakub Jakubowski. Podczas ostatniej sesji pytał, czy pracujący w szpitalu technicy zostaną pominięci w podwyżkach ze względu na nieformalny protest. Mówi radny Jakub Jakubowski.

ksiazka

„Węgrowskie drogi do niepodległości” - to wspaniały album ukazujący historie Węgrowa i powiatu węgrowskiego z okresu odzyskiwania niepodległości przez Polskę oraz lat II Rzeczypospolitej.

Jerzy Rebek

Radni Rady Miasta Radzyń Podlaski zgodzili się na zaciągnięcie pożyczki na nowe oświetlenie ulic. W ramach programu SOWA w mieście ma pojawić się więcej latarni. Zmiana oświetlenia z sodowego na ledowe ma przynieść oszczędności.

Biblioteka

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radzyniu Podlaskim najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zostanie zamknięta. Podczas ostatniej sesji radni powiatowi zadecydowali o rozpoczęciu procesu, który zakończy się przekazaniem zadań powiatowych Miejskiej Bibliotece Publicznej.

biogazownia

Na pomysł przekazywania śmieci biodegradowalnych do biogazowni wpadła jedna z radnych Rady Miasta Radzyń Podlaski. Miałby to być sposób na obniżenie rosnących kosztów wywozu śmieci, bo miasto czeka kolejna podwyżka ze strony zakładu w Adamkach.

sesja

Radni powiatu garwolińskiego podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Jak podkreślali wnioskodawcy, nie jest zamiarem Zarządu Powiatu likwidacja samorządowej instytucji kultury, tylko reorganizacja i racjonalizowanie wydatkowania środków.

gody

18 par z terenu gminy Piszczac świętowało swój jubileusz 50 - lecia oraz 60 -lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu. Następnie w sali urzędu gminy jubilaci otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz kwiaty.