zaklad

27 lutego został podpisany akt erekcyjny i wmurowany kamień węgielny pod budowę Zakładu Drobiarskiego Wipasz w Międzyrzecu Podlaskim. Na niespełna 9 hektarowej działce powstanie zakład o powierzchni ponad 31 tys. metrów kwadratowych z własnym ujęciem wody i nowoczesną oczyszczalnią ścieków. Inwestycja ruszy w kwietniu.

spotkanie

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar spotkał się we wtorek 27 lutego z mieszkańcami Radzynia Podlaskiego. Uczestnicy zwracali się do niego z prośbą o pomoc w swoich kłopotach. Wiele problemów dotyczyło relacji obywatel- urząd. Jak powiedział rzecznik Adam Bodnar, spotkania w całej Polsce pokazały, że problemy mieszkańców małych miast i wsi rzadko funkcjonują w opinii publicznej.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski był gościem Marcina Jabłkowskiego w środowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. W rozmowie poruszone zostały kwestie planu zagospodarowania przestrzennego gminy i korzyści z zatrudnienia zastępcy wójta.

stulatka

Pani Józefa Wielgosz z Garwolina jest rówieśniczką Polski niepodległej. Wychowała ośmioro dzieci, ma 33 wnuków i 62 prawnuków. Z okazji setnych urodzin, życzenia Dostojnej Jubilatce przesłał między innymi premier polskiego rządu, a osobiście w dniu 27 lutego złożyli przedstawiciele wojewody mazowieckiego, garwolińskiego samorządu i inspektoratu ZUS.

Krzysztof Iwaniuk

Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk uczestniczył w posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Posiedzenie odbyło się 21 lutego w Warszawie. Podczas spotkania poruszono wiele ważnych dla mieszkańców naszego regionu kwestii.

Marek Chcialowski

Powiat garwoliński przeprowadził już pięć postępowań przetargowych na modernizację dróg, których zarządcą jest Powiatowy Zarząd Dróg. W większości przypadków zaproponowane kwoty były wyższe od wartości kosztorysowej, dlatego potrzebne były dodatkowe, znaczne nakłady finansowe powiatu i gmin, na terenach których realizowane będą inwestycje.

Tadeusz Brzozowski

„Wyklęci – Niezłomni Ziemi Łukowskiej” to temat przewodni konferencji historycznej, która odbyła się w poniedziałek 26 lutego w I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Wydarzenie to zainaugurowało łukowskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

odkrycie

Siedemdziesiąt pięć monet z czasów rzymskich odnalazł jesienią ubiegłego roku w lesie Nadleśnictwa Międzyrzec, jeden z mieszkańców. Od tego czasu teren ten był monitorowany i dopiero teraz ujawniono to odkrycie.

parkrun

Jubileusz się udał! Po raz dziesiąty w Skórcu odbył się Parkrun. To bieg na 5 km po wyznaczonej trasie z pomiarem czasu. Odbywa się w soboty o tej samej godzinie w ponad 1300 lokalizacji na całym świecie i 53 w Polsce. Nie chodzi o wyniki, ale o ruch, integrację oraz miłe i zdrowe spędzenie czasu.