pogoda

Tegoroczna zima będzie śnieżna i mroźna - tak wynika z amatorskiej prognozy pogody opracowanej przez Waldemara Naumiuka z Łosic.

Jerzy Rebek

Prace nad projektem rewitalizacji Pałacu Potockich i dziedzińca pałacowego w Radzyniu Podlaskim dobiegają końca. Dokument ma być gotowy jeszcze do końca roku. Z kolei do 31 marca 2020 roku miasto Radzyń ma czas na złożenie wniosku do Urzędu Marszałkowskiego, by ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 22 milionów złotych.

szafing

30 listopada w Pałacu Potockich w Międzyrzecu odbył się Szafing. Akcja, podczas której można było pozbyć się niepotrzebnych ubrań.

podwyzka smieci

Podczas piątkowej sesji, radni przyjęli nowy cennik. Mieszkańcy będą musieli oddawać segregowane śmieci, za które zapłacą 20 złotych od osoby miesięcznie. Niesegregujących czeka sporo wyższa kwota- 80 złotych od osoby miesięcznie od jednego mieszkańca.

wystawa

W międzyrzeckiej galerii ES została otwarta wystawa prac malarskich Międzyrzeckiego Klubu Miłośników Sztuki. Na wystawie znajdują się prace z IX Środowiskowego Pleneru Artystów, który odbył się w lipcu br. w podmiędzyrzeckich Krzymoszycach.

Krzysztof Osak

W Muzeum Regionalnym w Łukowie odbyło się otwarcie wystawy, na której zaprezentowano prace młodych adeptów sztuki rzeźbiarskiej. Przez cały mijający rok brali oni udział w zajęciach odbywających się pod hasłem „Przyroda Polski w sztuce ludowej”. Uczyli się pod kierunkiem znanego łukowskiego rzeźbiarza Krzysztofa Osaka.

SZKOLA

Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Korytnicy w gminie Trojanów świętowała jubileusz ćwierćwiecza budynku szkoły, chociaż pierwsza placówka oświatowa powstała w tej miejscowości niemal sto pięćdziesiąt lat temu. Prezentem od władz gminy będzie budowa boiska wielofunkcyjnego.

droga

Dwa i pół kilometra drogi w ciągu dwóch miesięcy. Oddano do użytkowania odcinek drogi powiatowej w mieście Garwolin, którego przebudowa sfinansowana została z budżetu państwa i samorządów powiatowego oraz miasta. Oprócz poprawy stanu drogi i bezpieczeństwa podróżowania, inwestycja połączyła samorządy powiatowy i stolicy powiatu.

TRENER SMKK SIEDLCE

Kibice doczekali się zwycięstwa koszykarek SMKK Siedlce. Podopieczne duetu trenerskiego Arkadiusz Mazurkiewicz/ Michał Żmińczuk w sobotnie popołudnie pokonały Trójkę Żyrardów. Cierpliwość została nagrodzona. Kibice, którzy wiernie wspierają siedlecki zespół 23 listopada obejrzeli ciekawy mecz i co najważniejsze zwycięstwo swojej drużyny.