Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Polski rząd nie godzi się na zmniejszenie środków na rolnictwo w unijnym budżecie – mówił wczoraj, podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek w rozmowie z Radiem Podlasie niechętnie mówił o pogarszających się relacjach z burmistrzem Jerzym Rębkiem. Przyznał jednak, że sytuacja bardzo się zmieniła.

Karol Ciolek

Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie alarmują, że ich dzieci kończą lekcje zbyt późno. Dyrektor tłumaczy, że dwie zmiany to konieczność: wszystkich klas jest 43, a sal lekcyjnych tylko 28. Ale zapowiada również, że od poniedziałku 10 września plan zostanie zmieniony.

zaproszenie

W najbliższą sobotę 8 września odbędzie się w parafii Świętego Brata Alberta w Łukowie Dzień Skupienia Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Temat przewodni spotkania to „Boży Pokój”. Konferencję wygłosi ksiądz Łukasz Kałaska.

Bozena Kwiatkowska

Na oświatowej mapie gminy Parysów powstała nowa placówka, którą jest punkt przedszkolny w Woli Starogrodzkiej. Oficjalne otwarcie przedszkola miało miejsce podczas rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Tym samym wszystkie dzieci objęte obowiązkiem wychowania przedszkolnego mają zapewnione miejsca w placówkach oświatowych prowadzonych przez gminę.

Nadzor budowlany

Starosta radzyński Lucjan Kotwica w rozmowie z Radiem Podlasie skomentował sytuację w szkole podstawowej w Branicy Radzyńskiej. O sprawie mówiliśmy ostatnio na antenie radia i pisaliśmy w portalu podlasie24.pl

KAMPANIA

Starosta radzyński Lucjan Kotwica w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim potwierdził zamiar startu w wyborach burmistrza Radzynia Podlaskiego. Gość audycji O Tym Się Mówi wyjaśniał powody zmiany swojej decyzji sprzed kilku miesięcy.

Piotr Pludowski

Kandydat na burmistrza Łukowa Piotr Płudowski zapowiedział, że zamierza po wygranych wyborach utworzyć w Łukowie miejską komunikację. Miałoby to kosztować budżet miasta około milion złotych rocznie.

Ireneusz Tomczak

Trwają prace nad regionalnym odpowiednikiem Centrum Kopernika. W Borkach koło Radzynia w zabytkowym, dziewiętnastowiecznym pałacu powstaje Multimedialny Park Nauki. Będzie poligon wiedzy, kino sferyczne i laboratorium, a także współpraca z przedsiębiorcami. Pierwsze efekty już widać, na kolejne trzeba będzie poczekać. Inwestorzy mają bowiem kłopoty z wyłonieniem wykonawcy robót.