Marcin Duszek

Poseł PiS Marcin Duszek w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do zarzutów jakie pod jego adresem wygłosił starosta bialski Mariusz Filipiuk. Zarzucił samorządowcowi utrudnianie mu uczestniczenie w posiedzeniach Rady Społecznej międzyrzeckiego szpitala i fałszywe oskarżenia pod swoim adresem.

Stanislaw Kostyra

Wśród 28 przedstawicieli lokalnych społeczności wsi jest tylko osiem kobiet, a frekwencja podczas wyborów nie była za wysoka. W czasie zebrań wiejskich poruszano wiele ważnych spraw, ale przede wszystkim dotyczyły one remontów dróg i oświetlenia.

park

Dofinansowana przez Urząd Marszałkowski inwestycja, która miała zostać rozpoczęta w tym roku, przesuwa się w czasie. Chodzi tu o rewitalizację miejskiego parku, na który Urząd Miasta Radzyń Podlaski pozyskał w czerwcu ubiegłego roku ponad milion złotych. Poniżej miliona ma wynosić wkład własny miasta, ale w tegorocznym budżecie nie przeznaczono na ten cel ani grosza.

Mariusz Osiak

Radni z gminy Łuków podjęli decyzję o wprowadzeniu zmian w budżecie, które pozwolą na podpisanie w najbliższym czasie umowy z Urzędem Marszałkowskim na realizację inwestycji pod nazwą budowa Leśnego Zespołu Rekreacyjno – Edukacyjnego „Amonit” w Klimkach. Na to zadanie gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 850 tys. zł.

Marzena Swieczak

Na wniosek organizacji pozarządowych, burmistrz miasta Garwolina utworzyła Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego, która jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym. W jej skład wchodzą przedstawiciele Magistratu, rady miasta i siedemnastu organizacji pozarządowych. O nowym organie opiniodawczo - doradczym miasta, z burmistrz Marzeną Świeczak rozmawia Waldemar Jaroń.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie przekonywała, że zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo istotne dla Polaków. Jak mówiła, chodzi o zbudowanie silnej reprezentacji, która będzie potrafiła realnie wpływać na losy naszej części Świata.

Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował wypowiedzi posła Marcina Duszka dotyczące sytuacji w szpitalu powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim. Zarzucił parlamentarzyście kłamstwa i działanie na szkodę placówki.

Tablica

Marian Jaworski, Maria Świtalska, Wanda Bekierska i Czesław Chytrowski, to reprezentanci tych, którzy w okresie II wojny światowej chronili dzieci i młodzież Garwolina od zgubnych skutków wojny, ucząc ich na tajnych kompletach oraz wychowując w konspiracyjnym harcerstwie Szarych Szeregów. 24 lutego odsłonięto tablicę ich pamięci.

Bozena Kwiatkowska

Po kilku latach oczekiwań, zabytkowy rynek w Parysowie poddany zostanie rewitalizacji. Za ponad 2,8 mln zł przebudowana zostanie płyta rynku, powstanie ulica, chodniki, pasaż przed kościołem. Część bruku zastąpiona zostanie kostką brukową rzymską, a targowisko przeniesione będzie w inne miejsce.