LIDIA SOPEL-SEREJA

Ten rok w grodzie nad Promnikiem będzie pod hasłem inwestowania w infrastrukturę drogową. Na modernizację kilku ulic zaciągnity zostanie kredyt, na co zdecydowaną większością głosów wyraziła zgodę rada miasta. Nie oznacza to, że miasto nie sięga po środki zewnętrzne, które niezbędne są do realizacji zaplanowanych zadań inwestycyjnych.

Modlitewne wsparcie maturzystow

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia w kościele Świętego Brata Alberta w Łukowie odbędzie się Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów. Po Eucharystii odbędzie się konferencja oraz modlitwa o światło Ducha Świętego.

Zatrucie amoniakiem

Dzisiaj przed południem w zakładach drobiarskich w Międzyrzecu doszło do kolejnego wycieku amoniaku. 7 pracowników z objawami zatrucia trafiło do szpitala. Pomocy medycznej potrzebowało 14 osób.

Sebastian Kieliszek

Około 7 km nowych nawierzchni bitumicznych położonych zostanie w tym roku na traktach komunikacyjnych w mieście i gminie Żelechów. Na ten cel w budżecie gminy zabezpieczono ponad 1,5 mln zł, ale samorząd ubiega się też o dofinansowanie inwestycji środkami zewnętrznymi.

Turniej tanca

22 kwietnia hala sportowa Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy stała się parkietem tanecznym. To właśnie tu odbył się Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego Par Początkujących.

Maratony Kresowe

Ponad 210 zawodników w wieku od kilku do ponad siedemdziesięciu kilku lat uczestniczyło w wyścigu kolarskim w Międzyrzecu Podlaskim. Wyścig odbył się w minioną sobotę (21 kwietnia) na międzyrzeckich jeziorkach w ramach Maratonów Kresowych. Była to jazda indywidualna na czas.

Grazyna Prokopiuk

W niedzielę, 22 kwietnia w zakładzie drobiarskim Sedar w Międzyrzecu Podlaskim doszło do wycieku amoniaku. Do zdarzenia doszło podczas prowadzonych czynności serwisowych. Poszkodowana została kobieta z ekipy sprzątającej.

Katolickie Radio Podlasie

23 kwietnia w siedzibie Radia Podlasie w Siedlcach gościli i odebrali nagrody wyróżnieni w VI edycji Konkursu na Tekst Rozważań Drogi Krzyżowej: ks. kan. Sławomir Kapitan - zdobywca I miejsca w konkursie (o tej nagrodzie decydowało jury konkursu) i pani Sylwia Jasińska z miejscowości Klimy w gminie Olszanka - zdobywczyni największej liczby głosów w głosowaniu przeprowadzonym na stronie podlasie24.pl. Nagrody laureatom konkursu wręczył ks. Dariusz Denisiuk, Sekretarz Redakcji Katolickiego Radia Podlasie. Następnie laureaci gościli w audycji „POPOŁUDNIK”. Po godzinie 14.00 rozmowę z nimi poprowadził również ks. Dariusz Denisiuk.

WARSZTATY

2,2 mln zł kosztował remont Pracowni Zajęć Praktycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Obiekt diametralnie zmienił swoje oblicze, ale pozostało jeszcze wyposażenie niektórych pracowni w specjalistyczny sprzęt. Uroczyste otwarcie warsztatów miało miejsce w piątek 20 kwietnia.