Misje w Terespolu

W diecezji siedleckiej trwają parafialne jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej. 1 grudnia do parafii Świętej Trójcy w Terespolu przybyły święte znaki Obraz Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwie Błogosławionych Męczenników z Pratulina.

Narodowa Wystawa Rolnicza

Najnowsze osiągnięcia i tradycja, rolnicza technika, szkolnictwo i nauka, polska żywność i hodowla, organizacje oraz instytucje działające na rzecz wsi i rolnictwa. W Poznaniu od 30 listopada do 2 grudnia odbywała się Narodowa Wystawa Rolnicza. Została zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Iwona Kurowska

Na drugim w tej kadencji posiedzeniu, radni powiatowi podjęli uchwałę o emisji dziewięciu tysięcy obligacji komunalnych o nominalnej wartości tysiąc złotych każda. Ma to na celu pozyskanie środków na pokrycie deficytu wynikającego z powstałych zobowiązań w wysokości 9 mln zł.Mówi Iwona Kurowska.

Mariusz Kucewicz cz. II

Trzy uchwały dotyczące podatków podjęto 28 listopada na sesji rady miasta i gminy Łosice. Od nowego roku trzeba będzie więcej zapłacić za użytkowanie gruntów rolnych i nieruchomości.

Mariusz Kucewicz cz. I

Trzy uchwały dotyczące podatków podjęto 28 listopada na sesji rady miasta i gminy Łosice. Od nowego roku trzeba będzie więcej zapłacić za użytkowanie gruntów rolnych i nieruchomości. Mówi Mariusz Kucewicz, burmistrz miasta i gminy Łosice.

audycja rolnicza

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjęło się opracowania „Kanonu kuchni polskiej”/„Polskiego dziedzictwa kulinarnego”. Jego celem projektu jest określenie i skodyfikowanie tradycyjnych cech, metod lub przepisów polskiej kuchni, bogactwa jej smaków, produktów i potraw, które będą uważane za podstawę tej kuchni. Jest to próba uporządkowania tego obszaru tak, aby wspierać naszą narodową tożsamość, doprowadzić do swoistego renesansu kuchni polskiej, a następnie zapewnić jednolity przekaz na arenie międzynarodowej czytamy na stronie internetowej Ministerstwa rolnictwa.

Grzegorz Orzelowski

Prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział kolejne wydarzenia i plany snute przez instytucję. Grzegorz Orzełowski w audycji O Tym Się Mówi zapowiedział także, że nie planuje składać rezygnacji z piastowanego stanowiska.

pokaz

28 listopada na terenie garwolińskiego targowiska, kominiarze wspólnie ze strażakami zorganizowali spotkanie na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Były pokazy i instrukcje.

Miroslaw Walicki

- Mamy potężną dziurę budżetową, którą musimy wypełnić- mówi Mirosław Walicki, starosta powiatu garwolińskiego. Najbardziej palącym jest prawomocny wyrok sądowy, który nakazuje zwrot nienależnie przekazanej dotacji na jeden z niepublicznych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w wysokości około 4 mln zł, PFRON też domaga się uregulowania składek przez szkoły, a to dodatkowe ponad 800 tys. zł.