Gala Kultury

We wtorek 18 listopada w MOK w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się Gala Kultury Powiatu Bialskiego połączona z podsumowaniem Roku Niepodległości w powiecie bialskim.

mlodzi liderzy

W I LO im. T. Kościuszki w Łukowie odbył się szkolny konkurs „Talent Mam”. To, co wyróżnia go spośród innych szkolnych konkursów jest to, że jest on jednocześnie imprezą podsumowującą roczne działania Młodych Liderów Kościuszki.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu Maria Koc w audycji O Tym Się Mówi komentowała propozycje podatkowe zgłoszone ostatnio przez Platformę Obywatelską, mówiła o zadaniach stojących przez Ministrem Energii i pomysłach na wolne dni w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia i Wielki Piątek. Odniosła się również do pierwszych działań samorządów w naszym regionie.

Miroslaw Walicki

Budowa przeprawy mostowej na rzece Wiśle pomiędzy Maciejowicami a Kozienicami, sytuacja samorządowego przewoźnika jakim jest PKS i możliwości wsparcia jego funkcjonowania oraz inwestycje w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej- to tematy, które poruszano podczas spotkania samorządowców powiatu garwolińskiego oraz polityków z ministrem inwestycji i rozwoju.

spotkanie

Już za kilka dni Święta Bożego Narodzenia. W niedzielę 16 grudnia w sali sportowej szkoły podstawowej w Komarówce Podlaskiej odbyło się spotkanie przedświąteczne z mieszkańcami całej gminy. Spotkanie poprzedziła mza św. w miejscowym kościele parafialnym.

Klub seniora

W styczniu 2016 roku w podmiędzyrzeckiej Rzeczycy rozpoczął swoją działalność Klub Seniora. Mieści się on w pomieszczeniach miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W minioną sobotę 15 grudnia odbyło się spotkanie połączone z otwarciem wyremontowanej i doposażonej świetlicy wraz z zapleczem.

Michal Mulawa

Podczas sesji sejmiku województwa lubelskiego, która odbyła się 17 grudnia były sekretarz Łukowa Ryszard Szczygieł objął mandat radnego. Zastąpił na tym miejscu Sławomira Skwarka, który zdobył mandat radnego, ale zrezygnował z niego na rzecz mandatu poselskiego.

KLUB

Klub „Senior plus” powstał dzięki finansowemu wsparciu ministerstwa rodziny i polityki społecznej. Placówka kieruje swoją ofertę do osób starszych, samotnych, które zakończyły okres aktywności zawodowej, a także emerytów, umożliwiając im zagospodarowanie wolnego czasu.

spotkanie

Mieszkańcy Łukowa oraz gminy Łuków wzięli udział w spotkaniu informacyjno - konsultacyjnym dotyczącym rozbudowy drogi krajowej 63. Zorganizował je lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.