Mariusz Filipiuk

Starosta bialski Mariusz Filipiuk w rozmowie z Radiem Podlasie skrytykował wypowiedzi posła Marcina Duszka dotyczące sytuacji w szpitalu powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim. Zarzucił parlamentarzyście kłamstwa i działanie na szkodę placówki.

Tablica

Marian Jaworski, Maria Świtalska, Wanda Bekierska i Czesław Chytrowski, to reprezentanci tych, którzy w okresie II wojny światowej chronili dzieci i młodzież Garwolina od zgubnych skutków wojny, ucząc ich na tajnych kompletach oraz wychowując w konspiracyjnym harcerstwie Szarych Szeregów. 24 lutego odsłonięto tablicę ich pamięci.

Bozena Kwiatkowska

Po kilku latach oczekiwań, zabytkowy rynek w Parysowie poddany zostanie rewitalizacji. Za ponad 2,8 mln zł przebudowana zostanie płyta rynku, powstanie ulica, chodniki, pasaż przed kościołem. Część bruku zastąpiona zostanie kostką brukową rzymską, a targowisko przeniesione będzie w inne miejsce.

audycja rolnicza

Będzie platformą dialogu między przedstawicielami władz, organizacjami rolniczymi i naukowcami. Prezydent Andrzej Duda zainaugurował Porozumienie Rolnicze. Pierwsze spotkanie tej inicjatywy, nad którą prezydent objął patronat odbyło się w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Andrzej Duda wyraził nadzieję, że rolnicy podczas kolejnych spotkań będą wprowadzać nowe rozwiązania i ulepszać istniejące.

Waldemar Kraska

Senator RP Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie komentował miejsce w jakim obecnie znajduje się polska służba zdrowia. Mówił także o perspektywach poprawy sytuacji i zmianie dyrektora w szpitalu w Sokołowie Podlaskim.

Komendanci

- Jesteście jedną z najlepszych jednostek garnizonu mazowieckiego- mówił zastępca komendanta wojewódzkiego policji podczas uroczystej zbiórki na której pożegnano odchodzących na emeryturę komendantów garwolińskiej jednostki insp. Iwonę Czarnocką i mł. insp. Krzysztofa Kędziorka. -Mamy zawieszoną bardzo wysoko poprzeczkę- podkreślał nowy komendant insp. Sławomir Rek. Relacja Waldemara Jaronia

Marcin Duszek

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Duszek w rozmowie z Radiem Podlasie przekonywał, że szpital powiatowy w Międzyrzecu Podlaskim jest w bardzo złej, tragicznej wręcz sytuacji. Winą za taki stan rzeczy obarczył organ nadzorczy, czyli zarząd powiatu bialskiego, który, jego zdaniem, nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

TOMASZ BIERNACKI

1677 interwencji odnotowali w ubiegłym roku strażacy z powiatu garwolińskiego. To około 17% więcej niż w roku 2017. Najczęściej paliły się budynki mieszkalne, a najwięcej zdarzeń miało miejsce w Garwolinie oraz gminach Garwolin i Wilga.

Szczepan Niebrzegowski

Podczas najbliższej sesji radni Rady Powiatu Radzyńskiego podejmą decyzję o likwidacji Powiatowej Biblioteki Publicznej, a dokładniej o powierzeniu jej zadań Miastu Radzyń Podlaski. Jeśli radni poprą uchwałę, będzie to powrót do systemu sprzed 2016 roku.