zacmienie

Blisko trzy godziny niezwykłego spektaklu czekają nas w piątek (27 lipca ) wieczorem. Jeśli pogoda pozwoli, będzie można obserwować całkowite zaćmienie Księżyca. Sławomir Miernicki prezes Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii powiedział Radiu Podlasie, że będzie to najdłuższe takie zjawisko w dwudziestym pierwszym wieku. Będzie trwało 103 minuty.

wynagrodzenie

25 lipca radni Gminy Kąkolewnica przyjęli uchwałę w sprawie obniżenia wynagrodzenia wójta gminy. Wójt będzie zarabiał o 125 złotych mniej. Uchwała została przyjęta przy dwóch głosach przeciwnych.

mural

W Parku Przemysłowym, na terenie byłej Cukrowni w Sokołowie Podlaskim można już oglądać mural upamiętniający historię tego zakładu. Autorami malowidła jest grupa artystów z Live Media Crew, działających pod kierunkiem Mateusza Rokickiego.

Czuchleby

W porannej audycji zespołów ludowych i kół gospodyń wiejskich wystąpiło dziś, 26 lipca Koło Gospodyń Wiejskich w Czuchlebach. To już kolejna prezentacja na antenie Katolickiego Radia Podlasie w ramach „Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Wschodniego Mazowsza 2018”.

Wladyslaw Grochowski

Bzdurą i nieporozumieniem nazwał Władysław Grochowski proponowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przebieg obwodnicy Łochowa. Gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi powiedział, że liczy na opamiętanie decydentów.

Stanislaw Kostyra

Ostatnie lata, to w gminie Trojanów widoczny rozwój infrastruktury oświatowej, sportowej, a przede wszystkim komunikacyjnej. Na realizację inwestycji w tym zakresie gmina pozyskuje znaczne środki zewnętrzne z budżetu państwa. O aktualnie wykonywanych inwestycjach, pomocy w pozyskiwaniu środków i rankingu zamożności, z wójtem Stanisławem Kostyrą rozmawia Waldemar Jaroń.

Mariusz Skoczylas

Mariusz Skoczylas chce zostać burmistrzem Radzynia Podlaskiego. Były wicestarosta radzyński i obecny radny rady powiatu w rozmowie z Radiem Podlasie potwierdził, że planuje start w jesiennych wyborach samorządowych.

Mariusz Osiak

Już w sierpniu na terenie gminy Łuków rozpocznie się montowanie instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. To zadanie realizowane w ramach projektów „Czysta Energia w Gminie Łuków” I i II.

Grzegorz Orzelowski

W Siedlcach jest bardzo dużo ludzi dobrej woli, o czym świadczy nasza ostatnia akcja twierdzi Grzegorz Orzełowski. Prezes Agencji Rozwoju Miasta w rozmowie z Radiem Podlasie powiedział, że odpowiedź na dewastację stacji napraw rowerów bardzo go ucieszyła.