Janina Ewa Orzełowska

Członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska w rozmowie z Radiem Podlasie zwróciła uwagę na problemy jakie stoją przed samorządem, mówiła o wyzwaniach, szansach i perspektywach.

Slaworir Rzymowski

31 stycznia jest ostatnim dniem, w którym dyrektorem Zakładu Gospodarki Lokalowej w Łukowie jest Sławomir Rzymowski. Odchodzi, bo jak mówi, wypełnił swoje zadanie. Podkreśla, że zostawia miejską firmę w dobrej kondycji finansowej i jest przekonany, że jest w niej duży potencjał.

Waldemar Sabak

Ogłaszane są i rozstrzygane procedury przetargowe dotyczące zaplanowanych na ten rok zadań inwestycyjnych. Samorząd w tym roku stawia na modernizację kolejnych odcinków dróg i kanalizacji, ale nie zapomina też o mniejszych przedsięwzięciach.

Dariusz Stefaniuk

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Radiem Podlasie przekonywał, że zapowiedzi powrotu wojska do Białej Podlaskiej, to bardzo dobra wiadomość. Gość Marcina Jabłkowskiego przestrzegł obecne władze miasta przed próbami rezygnacji z inwestycji w strefie ekonomicznej.

Burmistrz Piotr Pludowski

Burmistrz Piotr Płudowski przedstawi dziś radnym do przegłosowania projekt uchwały, który ma powstrzymać zmiany w planie zagospodarowania miasta w części dotyczącej ulicy Warszawskiej. Chodzi o to, aby nie dopuścić do dania prawnej możliwości na rozbiórkę budynku znanego wszystkim w Łukowie jako „Warszawska 18”.

GRY PLANSZOWE

Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania ze swojej oferty w okresie ferii zimowych. 29 stycznia w Saloniku Literackim, mieszczącym się w głównej siedzibie instytucji, można było pograć w gry planszowe. Pograć w gry planszowe na terenie MBP można w dwóch miejscach. W każdy wtorek i czwartek od godz. 10.00 do 13.00 w Saloniku Literackim przy ul. Piłsudskiego 5 oraz w każdą środę od godz. 10.00 do 13.00 w Filii MBP na ul. Kaszubskiej 1.

Burmistrz Piotr Pludowski

Burmistrz Piotr Płudowski przesłał do mediów oświadczenie, w którym odnosi się do sytuacji w jakiej znalazło się Stowarzyszenie ŁKS Orlęta Łuków. Jak wiemy, członkom stowarzyszenia nie udało się wybrać ani prezesa, ani zarządu. Burmistrz odnosi się do tej sytuacji, a w rozmowie z nami zapewnia, że jest otwarty na rozmowy i liczy na inicjatywę działaczy Orląt.

Iwona Czarnocka

W minionym roku, w powiecie garwolińskim przestępczość została w znacznym stopniu ograniczona. Procentowo wskaźnik dynamiki wyniósł 88,5%, a wykrywalność przestępstw była na poziomie 80 %. Na tle innych powiatów na Mazowszu, jednostka policji w Garwolinie należy do wyróżniających, co plasuje ją na czwartej pozycji w województwie w rocznych zestawieniach i statystykach porównawczych.

Slawomir Rzymowski

Członkowie ŁKS Orlęta Łuków, którzy spotkali się po przerwie na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Klubu, nie wybrali prezesa ani zarządu. Nikt nie zgłosił wniosku o kolejną przerwę. Spotkanie zostało zakończone. I rodzi się pytanie: co dalej z łukowskim klubem Orlęta, którego historia sięga 1923 roku?