Iwona Kurowska

18 głosami „za” przy 5 „wstrzymujących się”, 28 grudnia uchwalony został budżet powiatu garwolińskiego na 2019 rok. Zaplanowano, że będzie on na trzymilionowym plusie, by o tę kwotę zmniejszyć w przyszłym roku zadłużenie powiatu, które przekroczyło 36 mln zł. Wydatki majątkowe pochłoną ponad 11 mln zł.

Komarowka Podlaska

Gminna Biblioteka Publiczna w Komarówce Podlaskiej znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!”. Nagrodą w konkursie jest zestaw 15 książek, które otrzyma Gminna Biblioteka Publiczna w Komarówce Podlaskiej - mówi Barbara Zalewska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Komarówce Podlaskiej

akcja

Pokonali ponad 400 km, aby przyjechać do Sawic. Rodzina i przyjaciele Karoliny Bebel, bo o nich mowa, dotarli na teren powiatu sokołowskiego, aby zaśpiewać kolędy dla swojej przyjaciółki. Kobieta od dwóch miesięcy leży w śpiączce, a jej najbliżsi zapewniają, że zrobią wszystko aby „śpiąca królewna” mogła się obudzić.

budzet Wodynie

Gmina Wodynie budżet na 2019 rok przyjęła jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Wójt gminy Wodynie Wojciech Klepacki, że ma wysokość podobną do tegorocznej, czyli ok. 20 mln zł, charakter inwestycyjny i rozwojowy.

Waldemar Kraska

Senator RP Waldemar Kraska w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział prace nad zmianami finansowania procedur, które mają poprawić sytuację szpitali powiatowych. Mówił także o sytuacji na rynku pracy pielęgniarek i zmianach w systemie ratownictwa medycznego.

koncert koled

26 grudnia w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim odbył się koncert kolęd. Kolędy i pastorałki śpiewała schola dziecięco-młodzieżowa oraz soliści.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie mówił o planach i zamierzeniach na przyszły rok. Odniósł się do wyzwań jakie stoją przed realizującymi budżety samorządowe. Wspomniał także o rezygnacji z powoływania swojego zastępcy, a także o współpracy z nowym starostą siedleckim.

WIGILIA

Przed nami czas świętowania. Już za kilka godzin usiądziemy, w większości wspólnie z rodzinami do wigilijnego stołu. Jak mówią statystyki Polacy coraz częściej spędzają Boże Narodzenie z dala od domu. Unikają w ten sposób wcześniejszego sprzątania, gotowania i stania w długich kolejkach sklepowych. Czy mieszkańcy naszego regionu podążają za tym trendem? Czy może są jednak tradycjonalistami? - sprawdzał to Kamil Skorupski.

Wojciech Hackiewicz

Ks. Wojciech Hackiewicz o świętowaniu Bożego Narodzenia