600 - lecie Trzebieszowa

Trzebieszów jest jedną z najstarszych miejscowości w powiecie łukowskim. W tym roku obchodzi 600-lecie powstania.

Marek Chcialowski

120 abiturientów szkół prowadzonych przez powiat garwoliński zrezygnowało ze zdawania matury. Wśród nich najwięcej jest uczniów ostatnich klas ZS w Miętnem, ale też niewiele mniej z garwolińskiego ZSP nr 2. Do egzaminu maturalnego przystąpiło 762 tegorocznych absolwentów szkół powiatowych.

Uroczystosci

8 maja na cmentarzy włoskim w Białej Podlaskiej odbyły się uroczystości upamiętniające pomordowanych w obozie jenieckim żołnierzy włoskich.

JERZY JARON

Będzie to prawdopodobnie pierwszy w powiecie żłobek, gdzie przez pierwsze dwa lata rodzice nie zapłacą nawet złotówki za pobyt, opiekę, wyżywienie i ciekawe zajęcia dodatkowe dla swoich pociech. Samorząd gminy Miastków Kościelny wywalczył ponad pół miliona na dwuletnie funkcjonowanie placówki na 16 dzieci.

Gosciniec Litewski

7 maja w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie podpisana została umowa na oznakowanie szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego. Na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało 250 tys. zł.

majowe

Maj to piękny miesiąc, w Kościele okres w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. W Polsce bardzo żywa jest tradycja gromadzenia się wieczorami na nabożeństwach majowych. „Majowe” zwykle odprawiane jest w każdym kościele, ale Litania Loretańska gromadzi też wiernych przy krzyżach, kapliczkach, czy w domach.

Janusz Koziol

Starostwo Powiatowe w Łukowie przygotowuje się do realizacji jednej z najważniejszych drogowych inwestycji: budowy trzeciego etapu tak zwanej małej obwodnicy Łukowa. Wkrótce ma zostać podpisana umowa z wykonawcą. Nowa droga ma być gotowa do końca sierpnia. O realizacji powiatowych inwestycji mówi nam starosta Janusz Kozioł:

MARTA SOSNOWSKA

87 osób przystąpiło dziś, 7 maja do egzaminu maturalnego z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim. Na miejscu był wóz transmisyjny Katolickiego Radia Podlasie.

DYREKCJA ZSS

87 osób przystąpiło dziś, 7 maja do egzaminu maturalnego z matematyki w Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim. Na miejscu był wóz transmisyjny Katolickiego Radia Podlasie.