Ukraina

Przez dziesięć dni gościła w Łukowie 30 osobowa grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy. Brali udział w koloniach, zorganizowanych dla nich przez łukowski magistrat. Byli to goście z Baranówki, z którym to władze Łukowa już kilka lat temu nawiązały współpracę.

studio pielgrzyma

Dziś, 3 sierpnia do 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę dołączyli pątnicy z Łukowa. Rano, po Mszy Świętej, na trasę wyruszyły dwie grupy: 14A z parafii Przemienienia Pańskiego i 14B z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Na wniosek Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zezwolił 9 lipca na czasowe - na okres do 120 dni - wprowadzanie do obrotu dwóch środków ochrony roślin.

Marek Chcialowski

Przy placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat garwoliński powstaną nowe urządzenia sportowe, które służyć będą również okolicznym mieszkańcom. Ich zakup i montaż współfinansowany jest pozyskanymi przez powiat środkami zewnętrznymi, a oddanie do użytku nastąpi w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

traba

Tegoroczne lato jest wyjątkowo upalne, burzowe z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W miniony wtorek, 31 lipca burza z trąbą powietrzną przeszła przez gminę Huszlew.

ks. Jozef Brzozowski

2 sierpnia na pielgrzymi szlak do Stóp Jasnogórskiej Pani wyruszyła grupa 12 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Liczy 73 pątników. Duchowym przewodnikiem grupy międzyrzeckiej jest wikariusz parafii św. Mikołaja ks. Marcin Komoszyński. Wymarsz pielgrzymów poprzedziła Msza św. w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu międzyrzeckiego ks. kanonik Józef Brzozowski.

Jerzy Jaron

Prawie trzy kilometry dróg gminnych i powiatowej zniszczonych przez niekorzystne warunki atmosferyczne zostanie naprawionych w gminie Miastków Kościelny. Będzie to możliwe dzięki otrzymanym dotacjom z budżetu państwa, na które promesy wręczył samorządom wojewoda mazowiecki.

Trzeciak

Stowarzyszenie Aktywnych „Trzeciak” w Trzebieszowie powstało w 2016 roku z reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich. Liczy 45 osób. Posiada swoją stronę internetową i profil na Facebooku. Działania stowarzyszenia ukierunkowane są na integrowanie mieszkańców.

MIROSLAWA MISZKURKA

Po niespełna dwóch latach oczekiwań, gmina Żelechów otrzymała promesę na naprawę drogi zniszczonej przez nawalne deszcze. To kolejna pomoc ze strony wojewody dla żelechowskiego samorządu w modernizacji infrastruktury drogowej. Od samorządu województwa też popłynęły pieniądze, ale na inne inwestycje.