Tomasz Malodobry

Jeszcze w styczniu ma być podpisana umowa na dzierżawę terenu pod budowę zakładu produkującego chrzan, w którym docelowo pracę znajdzie 50 osób. W planach jest lokalizacja na terenie gminy serwisu samochodowego Kia, firmy Alispol czy ośrodka wypoczynkowego dla młodzieży polonijnej nad jeziorem Oblin.

Adam Chodzinski

Były wiceprezydent Białej Podlaskiej w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził zdziwienie i zaskoczenie obecnych władz miasta odnośnie zerwania umowy na budowę miejskiego stadionu. Adam Chodziński w audycji O Tym Się Mówi przekonywał, że inwestycja była do zrealizowania.

starosta Dariusz Szustek

W Stoczku Łukowskim i w Wojcieszkowie zawieszono działalność punktów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Jak informuje nas starosta łukowski Dariusz Szustek, powodem tego jest to, że na ogłoszony przez szpital konkurs na świadczenie usług medycznych w tych miejscach, nie wpłynęła żadna oferta.

Krzysztof Chaberski

Przewodniczący siedleckich struktur Platformy Obywatelskiej, miejski radny Krzysztof Chaberski w audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że dyskusje na temat budżetu Siedlec powinny zakończyć się w styczniu. Wyraził wiarę w możliwość współpracy wszystkich radnych na rzecz ustabilizowania finansów samorządu.

Budżet

28 grudnia radni miejscy Garwolina jak jeden mąż (w radzie nie ma żadnej kobiety) podnieśli ręce w głosowaniu nad przyjęciem planu dochodów i wydatków miasta na przyszły rok. Budżet jest zrównoważony, a gros wydatków majątkowych przeznaczono na naprawę ulic, chociaż lista planowanych inwestycji jest długa. Powraca temat skateparku i lodowiska.

SESJA

Facebookowy wpis jednego z PSL-owskich radnych powiatowych Garwolina, jakoby zarząd powiatu nie miał serca dla niepełnosprawnych, wzbudził sporo emocji zarówno ze strony rządzącego powiatem Prawa i Sprawiedliwości, jak i opozycyjnego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wymiana zdań miała miejsce podczas sesji budżetowej 28 grudnia.

Iwona Kurowska

18 głosami „za” przy 5 „wstrzymujących się”, 28 grudnia uchwalony został budżet powiatu garwolińskiego na 2019 rok. Zaplanowano, że będzie on na trzymilionowym plusie, by o tę kwotę zmniejszyć w przyszłym roku zadłużenie powiatu, które przekroczyło 36 mln zł. Wydatki majątkowe pochłoną ponad 11 mln zł.

Komarowka Podlaska

Gminna Biblioteka Publiczna w Komarówce Podlaskiej znalazła się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!”. Nagrodą w konkursie jest zestaw 15 książek, które otrzyma Gminna Biblioteka Publiczna w Komarówce Podlaskiej - mówi Barbara Zalewska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Komarówce Podlaskiej

akcja

Pokonali ponad 400 km, aby przyjechać do Sawic. Rodzina i przyjaciele Karoliny Bebel, bo o nich mowa, dotarli na teren powiatu sokołowskiego, aby zaśpiewać kolędy dla swojej przyjaciółki. Kobieta od dwóch miesięcy leży w śpiączce, a jej najbliżsi zapewniają, że zrobią wszystko aby „śpiąca królewna” mogła się obudzić.