Czuchleby

W porannej audycji zespołów ludowych i kół gospodyń wiejskich wystąpiło dziś, 26 lipca Koło Gospodyń Wiejskich w Czuchlebach. To już kolejna prezentacja na antenie Katolickiego Radia Podlasie w ramach „Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Wschodniego Mazowsza 2018”.

Wladyslaw Grochowski

Bzdurą i nieporozumieniem nazwał Władysław Grochowski proponowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przebieg obwodnicy Łochowa. Gość Marcina Jabłkowskiego w audycji O Tym Się Mówi powiedział, że liczy na opamiętanie decydentów.

Stanislaw Kostyra

Ostatnie lata, to w gminie Trojanów widoczny rozwój infrastruktury oświatowej, sportowej, a przede wszystkim komunikacyjnej. Na realizację inwestycji w tym zakresie gmina pozyskuje znaczne środki zewnętrzne z budżetu państwa. O aktualnie wykonywanych inwestycjach, pomocy w pozyskiwaniu środków i rankingu zamożności, z wójtem Stanisławem Kostyrą rozmawia Waldemar Jaroń.

Mariusz Skoczylas

Mariusz Skoczylas chce zostać burmistrzem Radzynia Podlaskiego. Były wicestarosta radzyński i obecny radny rady powiatu w rozmowie z Radiem Podlasie potwierdził, że planuje start w jesiennych wyborach samorządowych.

Mariusz Osiak

Już w sierpniu na terenie gminy Łuków rozpocznie się montowanie instalacji solarnych w gospodarstwach domowych. To zadanie realizowane w ramach projektów „Czysta Energia w Gminie Łuków” I i II.

Grzegorz Orzelowski

W Siedlcach jest bardzo dużo ludzi dobrej woli, o czym świadczy nasza ostatnia akcja twierdzi Grzegorz Orzełowski. Prezes Agencji Rozwoju Miasta w rozmowie z Radiem Podlasie powiedział, że odpowiedź na dewastację stacji napraw rowerów bardzo go ucieszyła.

opinie

W Łukowie pojawił się ostatnio pomysł na przeprowadzenie modernizacji dworca PKS. Czy jest szansa na realizację tego pomysłu? Jak się okazuje, wszyscy są na tak, ale...

Zbigniew Wozniak

Wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak w rozmowie z Radiem Podlasie komentował „trudną współpracę” ze starostą sokołowskim – Leszkiem Iwaniukiem. Jak mówił, trudno mówić o dbaniu o cały powiat w porównywalnym stopniu.

Wieslaw Gaska

W gminie zainstalowane zostaną pierwsze w powiecie garwolińskim sensory pomiaru powietrza. Cztery czujniki monitorować będą stężenie szkodliwych dla zdrowia pyłów. W dalszej kolejności planuje się wsparcie sensorów dronami, które kontrolować będą dym z kominów i sprawdzać czym mieszkańcy palą w piecach.